Як долучитися до змін у своєму місті: секрети громадського бюджету

Сьогодні в медіа-центрі «Відкритий» відбулась прес-конференція, присвячена проблемам розвитку електронної демократії і секретам громадського бюджету в містах України. На всі питання, що зацікавили наших журналістів відповіли голова громадської організації «Платформа Громадський контроль» Артем Романюков і юридичний радник представництва DRI (Democracy Reporting International) в Україні Богдан Бернацький.

Як зазначає Богдан Бернацький, його організація проводить  тренінги та дебатні змагання DRI Youth Talk, що присвячені темі громадського бюджету.

DSC 0025

Метою заходу є сформувати у студентів і молоді знання про суспільні та політичні проблеми, сприяти розвитку критичного мислення та мотивації до участі у громадських справах.

DSC 0006

«Ми проводимо такі заходи всією Україною і намагаємось продемонструвати молоді нові можливості контролю за рівнем розвитку демократії. Тренінг у Дніпрі  відбудеться 9 лютого, а дебати — 10 лютого, запрошуємо всіх бажаючих», — розповів Богдан.

Артем Романюков поділився своїми спостереженнями стосовно громадського бюджету міст України на прикладі проекту «Бюджет участі». За його словами, дніпряни активно використовують нові засоби електронної демократії.

DSC 0008

«Хочу сказати, що була створена петиція щодо збільшення бюджету участі міста Дніпро до 31 000 000 гривень. Це відбулось, адже коли громада просить — фінансування збільшується. І завдяки підтримці подібних петицій багато людей отримали можливість розвивати свої проекти. Плюсом є те, що бюджет участі має низькі корупційні ризики», — зазначив Артем, додавши при цьому: «Виграє той, хто більш креативний і активно користується Інтернетом».

Нагадаємо, в міській раді Дніпра презентували концепцію електронної демократії для міста.

Теги: