Як говорити з дітьми на складні теми та чим допоможе психолог — психологиня «Пані Патронеса» з Дніпра

Як зрозуміти, що дитині потрібен психолог і чи можуть батьки самостійно допомогти дитині.

Про психологічну допомогу дітям та їх батькам в інтерв`ю Відкритому розказала психологиня «Пані патронеса» та керівниця ГО «Альтернативний Рух» Наталія Валовська.

Психічне здоров’я дитини — це запорука благополуччя в майбутньому. Наталія розповіла  — як зрозуміти, що дитина потребує психологічної допомоги.

«Інколи достатньо батькам поспілкуватись з психологом та отримати консультацію і вже потім самостійно обговорювати з дитиню складні теми. Але тут питання — для кого вони складні. Можливо дитині не потрібен психолог, а допомога потрібна саме батькам — це часті випадки. Також говорили, що краще не навчати, а показувати на власному прикладі як будувати здорові кордони, як говорити мовою «Я- повідомлен» та розвивати емоційний інтелект. Якщо для батьків це норма — дитина легко цьому навчиться.

Також говорили про психологічну допомогу дітям, які стають свідками домашнього насильства.

«Діти, які стають свідками домашнього насильства, потребують психологічної допомоги, оскільки відбиток, який накладається на дітей у подальшому руйнує їх життя. Проєкт «Пані патронеса» створений для допомоги жінкам і їх дітям, які постраждали від насильства. Тож, у  разі необхідності — звертайтесь по допомогу через офіційну сторінку проєкту «Пані патронеса» у фейсбук або за номером 099-632-77-01 », — говорить Наталія Валовська.

Також говорили про те, як обрати психолога дитині та про напрямки роботи ГО «Альтернативний Рух».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Домашнє насильство: як діяти і де шукати допомогу у Дніпрі?

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,