500 дітей кожен рік отримують тяжкі опіки на Дніпропетровщині: найчастіші помилки батьків

500 дітей кожен рік отримують опіки на Дніпропетровщині. Про те, як попередити термічні опіки та які правила першої медичної допомоги в інтерв’ю Відкритому розповів комбустіолог ендовідеохірургічного відділення з невідкладної допомоги Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні Артем Посунько.

Комбустіологія— розділ хірургії, що вивчає механізми виникнення опіків, їх перебіг, можливі ускладнення та лікування.

«Опіки — це найбільш поширена причина дитячих травм. На Дніпропетровщині близько 500 дітей кожен рік отримують тяжкі опіки і потребують лікування під наглядом комбустіологів в лікарні. Хоча варто зазначити, що з кожним роком таких випадків стає все менше. Особливо часто опікаються діти, яким виповнюється рік — малюки кожен день розвиваються, і батьки навіть не очікують, що діти можуть потягнути скатертину, дотягнутися до горнятка або доторкнутися до плитки. Та саме через це діти отримують опіки. Головне, нагадувати батькам, особливо маленьких дітей про важливість організації безпечного простору для своїх дітей: не ставити кастрюлю з окропом на підлогу, не залишати увімкнену праску у доступності дитини, не ставити горнятко з гарячою кавою чи чаєм на краєчку столу

Якщо дитина стала жертвою необережності, важливо знати правила першої мединої допомоги:

— завжди усувайте джерело опіку;

— приберіть увесь забруднений одяг;

— охолодіть постраждалого за допомогою холодної води;

— дайте будь яке знеболювальне;

— негайно телефонуйте до швидкої за телефоном “103”, якщо опік більше ніж долоня дорослої людини», — розповів Артем Посунько.

Більше про роботу комбустіологів у відео:

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Сімейна лікарка з Дніпра розповіла приклади перебігу COVID-19 у щеплених та ні

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,