Як у Дніпрі лікують бійців АТО/ООС після серйозних поранень

У медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась прес-конференція на тему: «Особливості реабілітації бійців після серйозний поранень та інновації у лікуванні складних переломів». Які саме інновації впровдажені в Дніпропетровській області, розповів доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри травматології та ортопедії Дніпропетровської державної медичної академії Олександр Лоскутов.

Він розповів, що з вересня 2018 року на базі провідних медичних закладів Дніпра (зокрема, у лікарні імені Мечникова) почали запроваджувати комплексну програму навчання для лікарів, що включає в себе проведення численних лекцій, тренінгів і семінарів з різних видів надання медичної допомоги. Однак, за словами Олександра Євгеновича, ще є над чим працювати.Як у Дніпрі лікують бійців АТО/ООС після серйозних поранень - рис. 1

«Треба пам’ятати, що система реабілітації в Україні ще недостатньо розвинена. На початку війни, ми не мали достатньо підготовленої військової медичної служби. Зараз ця проблема вирішена, проте ще треба активно працювати над  цими питаннями», — зазначає доктор медичних наук.

Він додає, що велику увагу персонал звертає на роботу з відновлення нервової системи бійців. За його словами, тільки у лікарні імені Мечникова більш ніж 700 бійців отримали неохідну допомогу і реабілітацію, загалом до лікарні доправлено майже 3 000 поранених у зоні АТО/ООС.

Як у Дніпрі лікують бійців АТО/ООС після серйозних поранень - рис. 2

Крім того, професор розповів й про унікальні розробки пластин для з’єднання кісток.  Цей винахід вперше було використано під час проведення операції із заміни суглобів у дітей, а також він став у нагоді й під час оперування дорослих людей, в яких із різних причин були переламані кінцівки. Унікальні протези було продемонстровано журналістам під час конференції.

Як у Дніпрі лікують бійців АТО/ООС після серйозних поранень - рис. 3
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Дніпропетровщині 32 родини бійців АТО отримали ключі від власних квартир.

Теги: