Як у Дніпрі лікують бійців АТО/ООС після серйозних поранень | Відкритий

Як у Дніпрі лікують бійців АТО/ООС після серйозних поранень

У медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась прес-конференція на тему: «Особливості реабілітації бійців після серйозний поранень та інновації у лікуванні складних переломів». Які саме інновації впровдажені в Дніпропетровській області, розповів доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри травматології та ортопедії Дніпропетровської державної медичної академії Олександр Лоскутов.

Він розповів, що з вересня 2018 року на базі провідних медичних закладів Дніпра (зокрема, у лікарні імені Мечникова) почали запроваджувати комплексну програму навчання для лікарів, що включає в себе проведення численних лекцій, тренінгів і семінарів з різних видів надання медичної допомоги. Однак, за словами Олександра Євгеновича, ще є над чим працювати.

«Треба пам’ятати, що система реабілітації в Україні ще недостатньо розвинена. На початку війни, ми не мали достатньо підготовленої військової медичної служби. Зараз ця проблема вирішена, проте ще треба активно працювати над  цими питаннями», — зазначає доктор медичних наук.

Він додає, що велику увагу персонал звертає на роботу з відновлення нервової системи бійців. За його словами, тільки у лікарні імені Мечникова більш ніж 700 бійців отримали неохідну допомогу і реабілітацію, загалом до лікарні доправлено майже 3 000 поранених у зоні АТО/ООС.

Крім того, професор розповів й про унікальні розробки пластин для з’єднання кісток.  Цей винахід вперше було використано під час проведення операції із заміни суглобів у дітей, а також він став у нагоді й під час оперування дорослих людей, в яких із різних причин були переламані кінцівки. Унікальні протези було продемонстровано журналістам під час конференції.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Дніпропетровщині 32 родини бійців АТО отримали ключі від власних квартир.

Теги:

Оцените этот материал: