Як у Дніпропетровській області пройшов тиждень планування сім’ї

Про підсумки тижня планування сім’ї на Дніпропетровщині у прес-центрі Відкритого розповіли завідувач Дніпропетровського обласного центру планування сім’ї КЗ «ДОПЦС» ДОР Ольга Мальцева та кандидат медичних наук, гінеколог дитячого та підліткового віку КЗ «Дніпровська міська клінічна лікарня № 1» ДМР Венера Шевченко.

Ольга Мальцева розповіла, що планування сім’ї — це великий розділ охорони здоров’я, який займається профілактикою лікування та освітньою роботою з хлопчиками та дівчатами, а також з їх батьками заради того, щоб максимально здорові люди народжували здорових діток у бажаний час.

Також вона розповіла, що у Дніпропетровській області з 15 по 21 квітня проходив захід — «Тиждень планування сім’ї», присвячений проблемам батьківства. Мета зустрічі — максимально привернути увагу громадян до цього питання та донести інформацію про те, що здоровим бути потрібно, модно та здорово.

«Питання планування сім’ї починаються з того часу, коли батьки починають розповідати своїм дітям, чому дівчинки відрізняються від хлопчиків. При цьому дуже важливо пояснювати дітям, яку роль вони будуть виконувати у дорослому житті. Дуже важливо батькам спілкуватися з дітьми на ті теми, які вони починають підіймати самостійно. Коли діти не отримують відповідей на питання від батьків, вони починають шукати їх в інших місцях», — наголосила кандидат медичних наук Венера Шевченко.

Як у Дніпропетровській області пройшов тиждень планування сім'ї - рис. 1

На тижні планування сім‘ї працівники центру неодноразово відвідували навчальні заклади: медичну та юридичну академії. Крім того, в їхньому обласному центрі відкрили кабінет клініки для молоді.

Ольга Мальцева також розказала, що для Дніпропетровської області стала поширеною проблема безпліддя. Раніше основною причиною безпліддя подружньої пари було здоров’я жінки (близько 70%), а на сьогодні показники фактично зрівнялися.

«Напевно, це відбувається через те, що більшість хлопчиків проходять комісію тільки перед військкоматом. Та й те, це лише поверхневий огляд, тому якихось глибших проблем у цих людей не знаходили. На жаль, і досі зберігається така тенденція, що навіть дорослі чоловіки рідко відвідують лікаря у разі проблем зі здоров’ям», — зазначила Ольга Мальцева.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що діти з Дніпра стали переможцями міжнародного фестивалю талантів у Польщі.

Теги: