У Дніпрі виявляють туберкульоз у ВІЛ-інфікованих дорослих за допомогою LF-LAM тестів

Про забезпечення виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих дорослих за допомогою LF-LAM тестів у прес-центрі Відкритого розповіли: головний спеціаліст по социальній роботі ГО «Синергія душ» Світлана Родік, представник БО «БТ «Мережа» міста Дніпро Леонід Власенко, керівник проекту по роботі з ув’язненими Дмитро Шевченко та голова правління  Олександр Колісник.

Перебіг туберкульозу у ВІЛ-інфікованих людей має свої особливості, що заважає його вчасно виявити або поставити точний діагноз. Таке явище відбувається тому, що у людей зі зниженим імунітетом частіше позалегеневі форми туберкульозу, тобто легені не вражаються, а частіше внутрішні органи, кістки та інше. І тому при стандартних дослідженнях таких як дослідження мокротиння чи рентген грудної клітини можна і не виявити цей туберкульоз.

«Всесвітня організація охорони здоров’я дослідила розроблений специфічний швидкий тест, який протягом 20 хвилин допоможе пересвідчитися чи є у людини захворювання на туберкульоз чи ні, використовуючи не мокротиння або рентген, а лише аналіз сечі. Достатньо одної краплини на тест-смужку, щоб через 20 хвили дізнатися результат. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала цей тест для дослідження ВІЛ-позитивних людей з дуже низькими показниками кліткового імунітету», — зазначив Леонід Власенко.

У Дніпрі виявляють туберкульоз у ВІЛ-інфікованих дорослих за допомогою LF-LAM тестів - рис. 1

Завдяки програмі глобального фонду через Всеукраїнську організацію людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом організація «БТ «Мережа» отримала тести та підписала тристоронній договір з протитуберкульозною службою, і протягом цього року будуть доступні в Дніпропетровській області дві тисячі таких тестів, які будуть розподілені по закладам, що опікуються ВІЛ-інфікованими та людьми, у яких знаходять діагноз туберкульоз.

На цей момент вже проведено більше, як дві з половиною сотні таких досліджень, та офіційно виявлені ці захворювання як мінімум у десятка людей. Дослідження дозволяють вчасно розпочати протитуберкульозне лікування. Застосування цих тестів  дозволить покращити процес діагностики і зробити його більш швидким та точним.

Теги: