Якою є діяльність грузинської громади у Дніпропетровській області

Про діяльність грузинської громади у Дніпропетровській області, плани та перспективи у прес-центрі Відкритого розповів віце-президент Всеукраїнської асоціації грузинських громад, член-кореспондент Української академії наук Бежан Гваджаіа.

«Дніпропетровський обласний центр грузинської культури був створений у 1997-му році. Наразі він налічує 120 членів спільноти, а в Дніпропетровській області взагалі проживає 2500 грузинів. У нас є недільна школа, де можна вивчати мову та історію Грузії, займатися хореографією, естрадним вокалом. На сьогодні вже випущені книги про побратимість наших міст Дніпра та Кутаїсі. Ще у 2007-му році був підписаний договір про дружбу та співпрацю. Також випущена книга «Два серця б’ються воєдино» — це книга про дружні стосунки міст Синельниково та Гурджані, вони є побратимами ще з 1939-го року. А у 2003-му році світ побачила така цікава книга «Грузини Дніпропетровщини», — розповів Бежан Гваджаіа.

Якою є діяльність грузинської громади у Дніпропетровській області - рис. 1

Також Бежан Гваджаіа додав, що зазвичай у центрі вони проводять до Дня Незалежності Грузії святковий захід, каже, що вони не обмежуються лише концертами: влаштовують виставки в художньому музеї, поетичні вечори. Взагалі проводять безліч цікавих заходів, щоб укріпити відносини між Україною та Грузією. Для цього вони ще планують презентувати в Тбілісі роботи нашого земляка Михайла Кублика та Петриківський розпис, щоб громадяни ознайомилися з тією спадщиною, яку має Дніпропетровська область.

Він вважає, що дуже цікаво просто дізнаватись про грузинську культуру і мову. Втім, є безліч нюансів, які треба враховувати. Наприклад, там проживає 17 етнічних груп, які спілкуються однією мовою, але вони мають різні діалекти. Тому дуже цікаво обмінюватися інформацією, знайомити один одного з особливостями культури та цікавитись чимось новим.

Нагадаємо, раніше ми писали про Петриківський фестиваль — свято творчості та таланту.

Теги: