Засновника новорічних ялинок нашого міста було розстріляно, — дніпровський історик

Як святкували Новий Рік та Різдво у нашому місті 100 та 200 років тому, — про це розповів у прес-центрі Відкритий кандидат історичних наук, член Національної Спілки краєзнавців України Максим Кавун.

Як розповів історик, до заснування Катеринослава слов’яни Давньої Русі святкували Новий рік восени та навесні.

«У Дніпрі є так знане «місто на Ігрені» — в минулому це місто слов’яно-русичів Попів Мис. Там жило плем’я слов’ян уличів, які святкували Новий рік 1 березня, що символізувало початок пори відновлення природи. Після хрещення Русі Новий рік поступово перенесли на осінь і відзначали 1 вересня», — говорить Максим Кавун.

Як розповів експерт, після заснування Катеринослава з’являється нова традиція святкування Нового Року, яку ввів Петро I.

 

Засновника новорічних ялинок нашого міста було розстріляно, — дніпровський історик - рис. 1

«Є постанова Петра I вважати Новим Роком 1 січня, вітати з цим святом та прикрашати будинки сосновим та ялинковим гіллям. Ця традиція прийшла до нас з Петербургу і приживалася дуже довго», — продовжує Максим Кавун.

По словам історика, традиція встановлювати ялинку у громадських будівлях введена дещо пізніше. Перша така новорічна красуня з’явилася у Потемкінському палаці на початку XX століття. Звідти і пішла традиція по Катеринославу.

«Ялинку відкривав губернський ватажок дворянства князь Микола Урусов в 1914-1916 роках. Його розстріляли більшовики у жовтні 1918 року», — розповідає Максим Кавун.

По словам історика, у ті часи Новому року не надавали великого значення, а святкували Різдво 25 грудня по старому стилю.

Раніше прес-центр розвовідав про те, яке майбутнє чекає Дніпровський планетарій.

Теги: