Завершення реформи децентралізації під загрозою

На Дніпропетровщині проаналізували хід децентралізації в Україні — про це у прес-центрі Відкритий розповіли керівник інституту Громадянського суспільства Анатолій Ткачук, експерт Ради Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря, регіональний менеджер програми «ДОБРЕ» у Дніпропетровській області Андрій Нагорний. 

Завершення реформи децентралізації під загрозою - рис. 1

Завершення реформи децентралізації під загрозою. Майже 900 об’єднаних територіальних громад вже створено в України. Та це ще далеко на кінцевий результат. І досі є райони, які не бажають об’єднуватися. Однак вже до наступного року усі до останньої громади мають об’єднатися. Адже лише за цих умов в 2020 році в Україні відбудуться місцеві вибори.

«Парламент під час першого засідання має ухвалити закон про засади адміністративно-територіального устрою України. І тут ми попадаємо в певну проблему, адже президент заявив, що розпускає парламент. Але у Володимира Зеленського ще є можливість звернутися до парламенту і визнати цей закон першочерговим. Тоді він доведе, що не байдужий до реформи децентралізації і не залише країну у роздрібленому стані», — розповів керівник інституту Громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

«Крім того, добровільність об’єднання в деяких випадках призвела до створення невеликих сільських ОТГ, які і після успішного об’єднання не здатні ефективно здійснювати місцеве самоврядування. Таким чином, життєздатність багатьох новостворених громад все ще залишається під питанням», — розповів регіональний менеджер програми «ДОБРЕ» у Дніпропетровській області Андрій Нагорний.

Починаючи з 2015 року, уряд і парламент надали органам самоврядування великі права для добровільного освіти об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Центр сприяв цьому поки ще добровільного процесу шляхом надання ОТГ частки національних податків і можливості отримувати державні фінанси для забезпечення реалізації соціальних функцій. Була запущена нова система субвенцій місцевим бюджетам та надання доступу до засобів Державного фонду регіонального розвитку.

«У 2014 році люди говорили, що через реформу країна розвалиться. Як бачимо – ні! Вдала реформа децентралізації – це нові можливості і згуртованість країни. І зараз досягнутий результат треба захищати», — поділився експерт Ради Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря.

Раніше ми писали, що стало відомо, скільки грошей зібрали на Дніпропетровщині під час акції «Місяць Червоного Хреста».

Теги: