Жителі Дніпра найчастіше страждають надлишковою вагою через соціальні негаразди

«Переїдання та проблеми анорексії: як з цим боротися?», — про це у Відкритому розповіла психолог та експерт з харчової поведінки Олеся Тимохіна.

«Харчові розлади — це порушення психічного стану здоров’я, коли у людини спотворюється ставлення до їжі та до своєї зовнішності. Через це виникає негативний вплив на здоров’я. До симптомів харчових розладів належить, наприклад, небезпечно мале або, навпаки, надмірне вживання їжі, блювота або черезмірна фізична активність. Серед найбільш поширених харчових розладів — обжерливість, булімія та анорексія. При будь-якому розладі у людини виникає відраза від самого себе та депресія», — розповідає Олеся Тимохіна.

Жителі Дніпра найчастіше страждають надлишковою вагою через соціальні негаразди - рис. 1

Експерт застерігає батьків: якщо ваша дитина відмовляється нормально харчуватися або візразу після їжі йде до туалету, то це має насторожити. Також слід турбуватися, коли підліток швидко втрачає вагу. При припиненні менструації у дівчат слід взагалі негайно звернутися до лікаря.

«Найчастіше у моїй практиці я зустрічаю такий розлад, як обжерливість. Він може призвести до ожиріння. У даному випадку характерне безконтольне поглинання великих порцій їжі. Причини такої поведінки криються глибоко всередині людини і мають психологічне підґрунтя. Задача психолога — розібратися у ситуації і знайти вихід», — зазначає Олеся Тимохіна.
За словами експерта, у її практиці було багато ситуацій, коли вага людини поверталась до норми після вирішення тієї чи іншої проблеми у соціумі.

Раніше ми розповідали, як працюватимуть приміські електропоїзди в Дніпрі і області впродовж 2019 року.

Теги: