Жителям Дніпропетровщини польського походження допомагають знайти своє коріння

Сьогодні в медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась пресс-конференція на тему встановлення польського походження та можливості пошуку свого коріння. Детально про проект розповів Лех Кшижановськи – перший заступник голови Дніпропетровського обласного Союзу Поляків.

На Дніпропетровщині для польского народу діє національна община «Обласний союз поляків», яка надає всебічну підтримку і допомогу, юридичні консультації полякам і людям з польським походженням.

1 8

«Проживаючих етнічних поляків на території Дніпропетровської області більше ніж півмільйона осіб. Нас може збентежити ця цифра, але ми маємо згадати про масові депортації польського населення на землі Дніпропетровщини в перід з 31-го по 40-ві роки.», — каже Лех Кшижановськи.

Процедурою встановлення польського походження займається агенство національної памяті, яке діє при обласному союзі поляків. Фахівці з пошуку генеалогічних даних роблять кваліфікований архівний пошук з встановлення родинних зв’язків, а також доказів приналежності до Польського народу. Після пошуку всі документи проходять експертизу, яка дозволяє подавати їх до консульства за умови здачі іспиту для отримання Карти поляка.

3 8

«Ведеться копітка робота в різних напрямках, в кінці всі дані підсумовуються і ми бачимо реальну картину, звідки і за яких обставин громадянин Польщі був переселений. Багато ситуацій, коли до нас звертаються нащадки, родичі людей, що пережили операцію «Вісла» на території Речі Посполитої, аналізуючи історії яких, спливають багато нових цікавих фактів », — додає пан Лех.

Також експерт уточнює, що Обласний союз поляків не займається допомогою в міграції. Польска діаспора ставить за мету возєднання послької національності, але не підтримує бажання «втекти» з Укріїни.

Нагадоємо, що раніше ми анонсували показ фільму присвячений Холокосту.

Теги: