15 школярок у Дніпрі мовчали про систематичні залицяння 25-річного хлопця

Школярки у Дніпрі мовчали про систематичні залицяння 25-річного хлопця. Про випадки переслідування та сталкінг в інтерв`ю Відкритому розповів старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Віталій Біловол.

«Одна з дівчат у школі Дніпра розповіла вчителю про залицяння 25-річного хлопця, потім почали розкручувати цей клубок, і виявилось, що 15 школярок 5-го та 6-го класу вже спілкувались з цим молодим чоловіком. Він їх проводжав додому, шукав тілесного контакту: робив «п’ять», торкався рук, ніг. Пов’язувати цей випадок зі сталкінгом або переслідуванням не можна, також цей хлопець має психічні проблеми. Але варто навчити дітей у таких ситуаціях розповідати про будь-які залицяння дорослим: батькам, рідним, вчителям. З цим хлопцем провів профбесіду шкільний поліцейський і залицяння до школярок припинились» — говорить Віталій Біловол.

Сталкінг — це переслідування, що виявляються в різних формах, і поведінка, що змушує людину, на яку вона спрямована, відчувати страх. Сталкер стежить, шукає інформацію, виявляє нав’язливу увагу і становить загрозу емоційному стану, здоров’ю або й життю того, за ким стежить. Але українське законодавство не дає визначення сталкінгу. Переслідування згадується, але не визначається в рамках статті про домашнє насильство в Кодексі України про адміністративні правопорушення.

«Варто ратифікувати Стамбульську конвенцію і розробити відповідне законодавство, чітко визначити поняття сталкінгу та переслідування, створити державні шелтери для жертв насильства. Окрім цього, треба поширювати інформацію про переслідування — повинен бути запит суспільства, бо часто навіть мої колеги і близьке оточення людей, що потерпають від сталкінгу, не толерує явище переслідування, якщо не доходить до насильства», — розказав Віталій Біловол.

Також говорили про те, як себе поводити у разі переслідування та які докази в поліції матимуть вагу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Олексій Міхєєв: розвиток Дніпра не повинен бути за рахунок наступних поколінь

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,