2 мільйони тон вже є: на Дніпропетровщині тривають жнива

Жнива на Дніпропетровщині перейшли екватор. Чи задоволені аграрії врожаєм і що буде з цінами на хліб, розповідали у персцентрі телеканалу «Відкритий» директор інституту зернових культур Владислав Черчель та завідувач лабораторією агро — біологічних ресурсів селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур Микола Солодушко. 

В Україні зібрано вже понад 14 мільойнів тон зерна. За словами аграріїв, збір врожаю йде непоганими темпами. Південь країни не виправдав очікувань через посушливу зиму, проте схід, центр та зокрема Дніпропетровщина покращили свої результутати. І вже маємо 2 мільйони тон зібраної пшениці.

2 мільйони тон вже є: на Дніпропетровщині тривають жнива - рис. 1

«І це на фоні того, що ми недосіяли приблизно 1 мільйон гектарів озимих культур. Тим не менш очікується зібрати врожай на рівні 26,5 мільйонів тон валу саме озимої пшениці. Уже зараз, на екваторі збирання, можна спрогнозувати ціну 5,5 тисяч за тону і це дуже непогано. Хоч ця ціна таки менша, ніж в 2018 році,» — розповідає Владислав Черчель. 

У 2019 році Україна зібрала рекордний урожай зернових і зернобобових в обсязі 75,08 млн т. Урожай пшениці також був рекордним — 28,2 млн т, а експорт в 2019/2020 складе близько 20,5 млн т. Загальний розмір врожаю зернових і олійних культур досяг трохи більше 98 млн т.  Цьогоріч фахівці не беруться прогнозувати рекордний врожай, проте сподіваються, що він не буде набагато нижчим, ніж тогорічний.

«Ціни на хліб — це те, що хвилює багатьох громадян. І вони формуться в залежності від багатьох факторів. Не завжди це кількість зібраної пшениці. Це і політична ситуація в країні, і ціни на паливо, на електоренергію. Можна вже зробити прогноз, що хліб здорожчає ближче до осені, коли буде зібраний увесь врожай. І це здорожчання буде на 10-15%,» — говорить Владислав Черчель. 

Україна продовжує активно вивозити зерно. Експорт пшениці на третину більший, ніж минулого сезону.

2 мільйони тон вже є: на Дніпропетровщині тривають жнива - рис. 2

«Від початку маркетингового року  експорт зернових з України досяг 51,47 млн тонн. Цього року він перевищує показник за аналогічний період 2019-го», — сказав завідувач лабораторією агро — біологічних ресурсів селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур Микола Солодушко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривна попала в список самых недооценённых валют мира 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: , ,

...