Яйця та цукор подорожчали вдвічі: дніпровський економіст про зростання цін

Коли діставати заначку? Цінники в магазинах кажуть – пора. В Україні помітно підскочила вартість на харчі та комуналку. Експерти прогнозують, що рівень інфляції може сягнути 15-16%.

Про це розповів у пресцентрі Відкритого президент Дніпровського банківського союзу Володимир Косюга.

Яйця та цукор подорожчали вдвічі. Вартість олії виросла більше ніж на половину. Окрім цього, б’ють рекорди ціни за комуналку. Зокрема, майже на 64% став дорожчим газ. Пришвидшення інфляції почалося ще в січні цього року, однак у квітні це стало відчуватися гостріше. Серед причин експерти виокремлюють зростання мінімальної зарплати на 20%, коронакризу та сезонність. Кажуть, що напередодні Великодня подорожчання пасхального кошика є традиційним явищем. Утім, втішних прогнозів не дають. Пророкують, що інфляція може становити 15-16%, коли середньострокова ціль в країні утверджена на рівні 5%.

«Якщо інфляція не буде стримуватися або перестане стимулюватися виробництво і споживання товарів, ми можемо зіштовхнутися з тим, що почне падати купівельна спроможність. Люди почнуть закуповувати товар наперед, тому що сьогодні дешевше, ніж завтра. До того ж  почнуть закупляти іноземну валюту. І ми отримаємо зростання долара. Нас постійно хвилює питання: «А чи буде долар по 40?». От якщо всі почнуть його купувати, то буде по сорок», — коментує Володимир Косюга.

Яйця та цукор подорожчали вдвічі: дніпровський економіст про зростання цін - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Стоимость ПЦР-теста в международных аэропортах: есть ли такая услуга в Днепре | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,