Зростання цін на хліб: чому дніпряни платитимуть більше

До кінця 2020 року дніпрянам дійсно варто чекати підвищення цін на хліб. Про причини подорожчання розповів у пресцентрі Відкритого директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук Владислав Черчель.

Ціни на хліб та хлібобулочні вироби до кінця 2020 року стануть вищими на 10-15%. Причин, які на це вплинули, досить багато. Одна з найголовніших – зростання вартості пшениці й продуктів її переробки. Окрім цього, зросла ціна на цукор та соняшникову олію, що є важливими інгрідієнтами у виготовленні продукції. Ще один фактор – підвищення цін на електроенергію та логістичні послуги.

«Іде загальна інфляція. Дорожчає все. Помітно зросла ціна на зерно. Якщо раніше вона коливалася в районі 4-5 тисяч грн за тону, то сьогодні ця цифра сягла 7500 гривень. Це дуже суттєва різниця. Тож асоціація пекарів прогнозує, що до кінця року ціна за хліб буде більшою на 15%. Тобто, щоб купити хліб, з собою потрібно мати приблизно 25 гривень», — коментує Владислав Черчель.

Зростання цін на хліб: чому дніпряни платитимуть більше - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: С 1 ноября в Украине выросла цена на газ: сколько теперь платить | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,