26 травня День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження: як працюють видавництва Дніпра

День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України відзначають 26 травня. Видавці Дніпра розповіли про своїх авторів та роботу під час карантину в пресцентрі телеканалу «Відкритий».
Першою українською друкарнею вважають краківську друкарню Швайпольта Фіоля. Де у 1491 році друкувалися перші книги кирилицею. Друкарня Фіоля видавала книги для України та суміжних країн. Ця друкарня задала стиль роботи, який перейняли та яким користуються друкарні в Україні і досі. У Дніпрі працює декілька видавництв, які активно друкують наукову та художню літературу.
DSC 0005 1
«До видавничої справи мають відношення багато людей: письменники, коректори, дизайнери, друкарі і палітурники. Створення книги — процес достатньо глибокий та цікавий. Понад 28 років наше видавництво друкує у Дніпрі літературу, яку читають по всій країні. Близько 15 осіб сьогодні забезпечують роботу нашої друкарні. І тому, коли до нас приходить автор, ми можемо надати послуги і дизайнера, і коректора,» — розповідає директорка видавництва Оксана Нечай.
Для створення книги, з моменту звернення автора до видавництва, потрібно від 10 днів до декількох місяців. Усе залежить від складності роботи. Як розповідає пані Оксана, текст часом потрібно вичитати, проілюструвати, зверстати. А на це може піти багато часу.
«Трапляється таке, що автор і дизайнер довго сперичаються щодо вигляду майбутньої книги. Тоді вони починають шукати варіанти, спорити. Проте, в цих суперечках народжується цікава ідея, яка дає позитивний результат,» — говорить пані Оксана.
Видавництво — це не тільки друк. Це місце, де автори отримують результат своєї творчості. Наукові роботи, поезія, художні твори, рекламна продукція — усе це творча та плідна робота друкарів. В умовах карантину, робота видавництва трохи уповільнилася. Але книговидавці не втрачають надії. Сподіваються, що письменники та науковці скористалися можливістю карантинних обмежень та написала багато цікавих книжок. І чекають своїх авторів у видавництві.
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,