Всесвітній день вишиванки: колекція вишиванок мешканки Дніпра вражає

Що таке день вишиванки та скільки має бути вишитого вбрання. А також, якими вишиванками хвалиться мешканка Дніпра Ніна Єлоєва у персцентрі телеканалу «Відкритий». 

Третій четвер травня вже традиційно належить дню виши ванки. У 2006 році студентка Чернівецького університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала ідею акції “Всесвітній день вишиванки”. З того моменту діти та дорослі дістають із шаф свої сорочки та йдуть у школи, інститути та в офіси в красивому національному вбранні. 

DSC 1701

«Для мене вишиванка — це щось глибоке. Це не просто гарний одяг. А й суть українства. Глибина віків та зв’язок поколінь — усе це закодовано у вишивці,» — говорить Ніна Єлоєва. 

В багатьох родинах вишиті сорочки, як і секрети їх вишивки передавались з покоління в покоління. Раніше вважалося, що продавати і дарувати вишиванки не можна. Адже таким чином віддається вдача, успіх та здоров’я. Сьогодні ж придбати національне вбрання можна на ринку чи в магазині. Або, як це робить пані Ніна, у хорошої квачині, вишивальниці.

«Першу вишиванку я купила синові. Після Помаранчевої революції. Гуляла у парку та побачила ярмарок. Де і познайомилася з майстринею. Яка тепер щороку витовляє для мене нову сорочку або сукню. Всього маю більше 15 вишиванок. І зупинятися не збираюся. Бо вишиванок багато не буває,» — розповідає пані Ніна.

День вишиванки не є поки що офіційним державним святом. Проте майже кожен українець по всьому світі одягає своє вбрання та пишається його унікальністю і красою. Сорочки, спідниці,  сукні — кожен намагається бути неповторним у цей день.

«Щороку я думаю, яку б пошити нову вишиванку. Які мають бути візерунки. Хочеться показувати людям красу нашого національного одягу. Бо це самоідентифікація українців не тільки в Україні, а й в світі,» — сказала пані Ніна. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 21 мая: какой сегодня праздник 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,