70 мешканців Дніпропетровщини в роки війни врятували євреїв

Верховна Рада ухвалила постанову, якою встановлює 14 травня як День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. У цьому році наша держава відзначатиме таку дату вперше.

Про українських та дніпровських Праведників народів світу розповів у пресцентрі Відкритого історик Ігор Кочергін. 

У роки Другої світової війни нацистська расова ідеологія являла собою жорстоке та тотальне знищення євреїв. У сумнозвісному конвеєрі смерті в Києві під назвою Бабин Яр з 1941 по 1943 роки було розстріляно, за різними підрахунками, понад 200 тисяч людей. Проте деяким євреям усе ж таки вдалося врятуватися від жахливої смерті. Найчастіше їм у цьому допомагали. Наражаючи себе на небезпеку, тисячі людей проявляли свою гуманність і ховали євреїв від нацистів. За такий ризик їм було присвоєно звання «Праведник народів світу» від держави Ізраїль.

«Відповідно до визначених критеріїв, громадська Комісія присвоїла це високе звання представникам 44 країн. На сьогодні Україна займає четверте місце в світі за кількістю таких героїв, після Польщі, Голландії та Франції.  Усього в нашій країні нараховується 2634 Праведники. Із них 70 — по Дніпропетровщині. Насправді, їх кількість набагато більша, просто довгий час у Радянському союзі про Голокост мовчали, а говорити почали лише після розпаду», — розповідає Ігор Кочергін.

IMG 7986

6 березня світ традиційно згадує великий ризик і подвиг тих, хто рятував євреїв. А відтепер в Україні виділили окремий день і для вітчизняних Праведників — 14 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: На Днепропетровщине мемориальной доской увековечили память «Майора Вихря» | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,