70 тисяч дніпрян загинули за період Другої світової війни

Цими вихідними Україна відзначає одразу дві важливі дати – День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наша держава, не тільки серед пострадянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат у період з 1939 по 1945 рік. У тому числі й Дніпропетровщина.

Про це розповів у пресцентрі Відкритого науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького Олександр Марінченко.

Сказати точну цифру жертв Другої світової війни історики й досі не можуть. За різними оцінками, в Україні загинули понад 10 млн людей, було вщент зруйновано 700 міст та 30 тисяч селищ. Наші співвітчизники зробили величезний внесок у перемогу над нацизмом.

«Цифра жертв по Дніпропетровщині – приблизно 150-200 тисяч осіб. 70 тисяч з яких приходиться, власне, на місто Дніпропетровськ. З них 35 тисяч – це радянські військовополонені, які загинули в нашому нацистському шталазі. Він знаходився вулиці Робітничій. Більшість солдат полягли взимку 41-го року», — розповідає Олександр Марінченко.  

70 тисяч дніпрян загинули за період Другої світової війни - рис. 1

8 травня 1945-го року пізно ввечері за центральноєвропейським часом було підписано Акт про капітуляцію Німеччини. За московським часом – це сталося вночі 9 травня. У ці дні ми вшановуємо пам’ять про кожного солдата, який боровся проти нацизму за наше світле майбутнє.

«Давайте пам’ятати про циклічність історії, про паралелі, які ми бачимо між минулим і сьогоденням. Це допоможе нам вберегти наше майбутнє».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Как в Днепропетровской области ремонтируют трассу общенационального значения | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,