Активісти з Дніпра приєднаються до акції на підтримку заборони небезпечних пестицидів

Як відомо, пестициди — це складні органічні та неорганічні речовини, які використовуються для боротьби зі шкідниками. В той же час вони є дуже шкідливими для організму людини і навіть можуть викликати онкологічні захворювання. Про це у Відкритий розповіли активісти громадських організацій.

Активісти з Дніпра приєднаються до акції на підтримку заборони небезпечних пестицидів - рис. 1

«Якщо в країнах ЄС особливо шкідливі пестициди заборонили, то у нас їх активно використовують. Так продовжуватися більше не може. Тож ряд всеукраїнських громадських організацій об’єдналися та ініціювали акцію на підтримку заборони найнебезпечніших пестицидів — неоникотиноїдів, що вбивають все живе навколо», — говорить голова ГО «Об’єднання українського народу «Дух Нації» Марина Денисенко.

За словами активістки, акція відбудеться 11 квітня з 10:00 до 18:00 за адресою: м. Київ, вул. Михайла Грушевського 12/2, Кабінет Міністрів України.

 

Як розповів представник ГО «Дніпровський пасічник» Дмитро Любченко, активісти вийдуть до Кабінету Міністрів України з наступними вимогами:

1. Встановити державний контроль за ввезенням, транспортуванням, зберіганням та використанням пестицидів і агрохімікатів.
2. Заборонити в Україні використання неоникотиноїдів.
3. Скасувати державну реєстрацію в Україні пестицидів, котрі визнані небезпечними та забороненими в ЄС.
4. Заборонити використання в Україні пестицидів і агрохімікатів авіаційним методом.
5. Скасувати Постанову 958 від 14 листопада 2018 року «Про внесення змін до Порядку надання дозволу на ввезення на митну територію України незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів, що використовуються для проведення державних випробувань і наукових досліджень, а також обробленого ними насіннєвого (посадкового) матеріалу.
6. Провести загальноукраїнську міжвідомчу нараду з пестицидної проблеми за участю керівництва Мінагрополітики, Мінприроди, Держпродспоживслужби, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, пасічницьких та екологічних організацій із запрошенням представників Єврокомісії в Україні, народних депутатів та керівників агрохолдінгу.
7. Створити в структурі Мінагрополітики профільний орган, який опікуватиметься сприянням розвитку бджільництва.
10. За участю пасічників розробити та прийняти державну програму розвитку бджільництва в Україні.
Приїхати до Києва можна як самостійно, так і приєднатися до групового трансферу 10 квітня о 22.00 біля дніпровського залізничного вокзалу. Записатися для поїздки можна за телефонами: (068) 1020006; (073) 1020006, (097) 4809229;(096) 6589740.

Раніше ми розповідали, про проблеми та перспективи освоєння родовищ у Дніпропетровській області.

Теги: