Проблеми та перспективи освоєння родовищ у Дніпропетровській області

В Україні розвідано 90 видів корисних копалин, які зосереджені майже у 8 тисячах родовищ. В цьому сенсі Дніпропетровська область є одною з найбагатших областей України. Про проблеми  та перспективи освоєння родовищ на Дніпропетровщині розказали робітники НТУ «Дніпровська політехніка» в медіа-центрі «Відкритий».

У сучасному світі все більшу популярність у мандрівників набувають нові альтернативні види туризму. Одним із таких є ― геотуризм («геологічний туризм»). Це досить молоде поняття для України. Хоча пізнавальні й відпочинкові піші, водні, велосипедні і автомобільні подорожі до мальовничих та унікальних геологічних об’єктів і місцевостей були популярні у всіх регіонах країни віддавна. Зараз проблема в інформаційному та освітньому наповненню цих турів.

Проблеми та перспективи освоєння родовищ у Дніпропетровській області - рис. 1

«Міжнародний досвід засвідчує, що геотуризм розвивається як напрям прикладних геолого-геоморфологічних досліджень і форма пізнавального туризму. Цей напрям потрібно розвивати, так само як і відвідувати родовища, те, що ми називаємо геотуризмом. На прикладі інших країн ми бачимо, що родовища приносять користь і після видобутку з них корисних копалин. Срібні шахти Німеччини зараз відвідуються туристами, це такий цікавий об’єкт, куди можна спуститися на глибину понад 200 метрів і послухати корисну інформацію», — проректор з наукової роботи НТУ «Дніпровська політехніка» Юрій Хоменко.

Ще одна проблема, за думкою експертів, це непристосованість до відвідування. Для новачків спуск у шахту може бути небезпечним через недостатню фізичну підготовку. За словами знавців, у цьому випадку також можна брати приклад з європейських країн. Наприклад, в Іспанії, у Мадриді, є навчальна шахта, яка орієнтована на початківців.

Проблеми та перспективи освоєння родовищ у Дніпропетровській області - рис. 2

«Потрібно долучити інвесторів та докласти зусилля, аби зробити відвідування геологічних об’єктів  безпечним. На це є попит. Ми впевнені — це зацікавило б багатьох туристів, які прибували до Дніпра», — наголосив кандидат геологічних наук, завідувач кафедри загальної та структурної геології НТУ «Дніпровська політехніка» Сергій Шевченко.

В НТУ «Дніпровська політехніка» працює над поширенням інформації щодо геотуризму: часто проводяться екскурсії для школярів на певні геологічні об’єкти нашої області. У вересні в НТУ «Дніпровська політехніка» був проведен GeoFest. Це науково-популярний фестиваль наук про Землю, де школярі мали змогу відчути себе геологами, попрацювати на станках та з корисними копалинами. Робітники політехніки мають на меті систематизувати такий захід. Тож вже восени GeoFest відкриє двері для школярів із ще більшим розмахом.
Проблеми та перспективи освоєння родовищ у Дніпропетровській області - рис. 3

«У багатьох європейських країнах це досить розвинений напрям. І виходячи з того, що на Дніпропетровщині є таке багатство геологічних об’єктів, ми просто не можемо цим нехтувати і не показувати широкому загалу, що ми це маємо», — додала асистентка кафедри загальної та структурної геології НТУ «Дніпровська політехніка» Євгенія Солдатенко.

Нагадаємо, раніше ми писали про розвиток зеленого туризму у Дніпропетровській області.

Теги: