Актриса із Дніпропетровщини зіграла роль жінки закоханої у Шевченка

У прокат вийшов довгоочікуваний перший повнометражний художній фільм про Шевченка – «Тарас. Повернення». До пресцентру Відкритого завітали актори театру та кіно, які втілили на екрані образи історичних персонажей стрічки Анна Топчій, Юрій Шульган та Олег Волощенко.

Режисер фільму «Тарас. Повернення» Олександр Денисенко пов’язаний з шевченківською темою в кіно з дитинства. Його батько, Володимир Денисенко, є автором сценарію та режисером стрічки «Сон» (1964 р.), яка розповідає про молодість видатного митця та поета.

Фільм став рекордсменом – його зняли за 68 діб на 38 локаціях в Україні та Казахстані. За словами режисера у ньому аж 113 ролей зі словами.

Роль Кобзаря виконав український актор театру та кіно Борис Орлов. Юрій Шульган зіграв коменданта Новопетровського укріплення, у якому відбував заслання Шевченко, майора Іраклія Ускова. А образ його дружини Агати втілила на екрані акторка родом із Дніпропетровщини Анна Топчій. Її героїня закохана в Тараса Григоровича.

«Ця стрічка показує постать Шевченка з кардинально іншої сторони. Ми звикли бачити національного героя, якого увіковічили в пам’ятниках. У фільмі відсутній зайвий пафос, він простий, але дуже емоційний. Глядач обов’язково відчує на собі масштаб та епічність картини», — розповідає Анна.

Актриса із Дніпропетровщини зіграла роль жінки закоханої у Шевченка - рис. 1

«Мій персонаж був не історичним – він вигаданий. Найскладнішими і водночас найцікавішими були зйомки у Казахстані. Мені доводилося осідлати коня та висидіти у сідлі більше 8 годин. Після цього просто неможливо нормально ходити», — каже актор театру та кіно Олег Волощенко.

Актриса із Дніпропетровщини зіграла роль жінки закоханої у Шевченка - рис. 2

«Говорити можна багато, але це треба бачити. Уся знімальна група та акторський склад щиро радіють, що фільм усе ж таки побачить світ, адже у певний момент це було під великим питанням. Робота операторів і монтажерів – геніальна. Ідея фільму, персонажі, режисерська робота заслуговують уваги кожного українського глядача», — говорить Юрій Шульга.

Актриса із Дніпропетровщини зіграла роль жінки закоханої у Шевченка - рис. 3

Побачили фільм та познайомилися з творчою групою не тільки кінолюбителі Києва, Львова та Дніпра, а ще й представники української діаспори у Нью-Йорку та Канаді. Відгуки неоднозначні. Як зазначає Анна Топчій, через очікування побачити Шевченка у звичному образі (пафосному та геройському) не кожен глядач сприймає «іншого» Кобзаря з першого разу. Стрічка, зйомки якої почалися ще у 2012 році, здобула безліч нагород на Міжнародних кінофестивалях. Екрани кінотеатрів України показують її з 24 вересня 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В музей Днепра горожане передали редкую медаль.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,