Англійська мова – друга державна в Україні: філологиня з Дніпра про лінгвістичну перспективу

Секретар ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов запропонував зробити англійську мову другою державною. Така пропозиція вже встигла викликати суспільну дискусію, але більш за все на неї відреагували філологи. Чи потрібна Україні друга офіційна мова?

Відповідала в пресцентрі Відкритого викладачка філологічних дисциплін та українознавства в Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара Юлія Андруцька.

Мовознавці переконані, що під час реалізації переходу англійської мови в новий статус, Україна зіштовхнеться з низкою труднощів. Зокрема, це буде стосуватися вивчення іноземної на належному рівні. Збільшення годин призведе до дефіциту кадрів у школах та університетах. Окрім цього, проблеми виникатимуть через відсутність постійної практики.

«Ми знаходимося в україномовному просторі. Навіть якщо ми спілкуватимемося на роботі та в навчальних закладах англійською, то повертаючись додому – будемо говорити рідною мовою», — акцентує Юлія Андруцька.

Англійська мова – друга державна в Україні: філологиня з Дніпра про лінгвістичну перспективу - рис. 1

Також філологиня пояснила: «Мова – це більше ніж просто лінгвістика. Це ще й психолінгвістика. Є таке поняття як мовний ген. Це коли людина від природи успадковує від батьків та близьких можливість вчити іноземні мови. Тобто певні здібності. Якщо у людини цих здібностей немає, якщо в неї не закладений цей ген, то виникає питання: а чи зможе вона вивчити англійську як державну мову? Моя відповідь як філолога очевидна – ні».

Мовознавці вважають: правильним рішенням було б надати англійській мові спеціального статусу, щоб зробити більший акцент на її вивченні.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Отмена перевода часов в Украине: когда примут закон | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

...