Мова — це не про патріотизм, а про світогляд, — дніпровська філологиня

З 16 січня 2021 року в кафе, крамницях, аптеках, банках та на АЗС обслуговуватимуть українською. Говорити іншою мовою з клієнтом дозволено лише за його проханням. Про це заявив мовний омбудсмен Тарас Кремінь. Чому не варто гостро реагувати на закон розповіла дніпровська філологиня Оксана Богун.

У січні 2021 року сфера обслуговування стане україномовною. Експерти кажуть, не всім цей закон припав до душі. Є невдоволенні, як серед  клієнтів, так і працівників сфери обслуговування. Однак ми маємо нарешті усвідомити важливість та необхідність такого кроку. Треба розуміти, що від мови залежить політична безпека, розвиток економіки та захист інформаційного простору.

«Ми застрягли на місці. На відміну від наших країн-сусідів.  У нас стартовий майданчик був кращий ніж у багатьох з них. Але вони пішли вперед, у них економіка краща, у них рівень життя вищий. А чому? А тому що у них світоглядно більше спільності ніж у нас у суспільстві. Вони розмовляють однією мовою, читають однакові книжки. Вони мислять схоже. І їм простіше було піти вперед. Мова — це світогляд, у першу чергу», — каже Оксана Богун.

IMG 4532

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Днепровские фигуристы завоевали медали на Чемпионате Украины | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,