Дніпро — космічна столиця: у місті презентували повнометражний фільм про космос

Щоб відповісти на питання чи дійсно Дніпро – космічна столиця, потрібно проаналізувати розвиток космонавтики в нашому регіоні принаймні за останні 40 років. Саме так і зробили творці повнометражної стрічки, детальніше про яку  розповів у пресцентрі телеканалу Відкритий режисер зйомки та монтажу Володимир Клименко.

Кінострічка «Дніпро – космічна столиця» розподілений на три частини: минуле, сьогодення та майбутнє. Він розповідає про розвиток авіакосмічної промисловості в регіоні у різні його періоди.

На початку глядач дізнається про історію Південного машинобудівного заводу ім. Макарова. Легендарне підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки називають «містом у місті». Директор та працівники заводу розповідають про його роботу з початку заснування: приголомшливий успіх та визнання всього світу. Далі – реалії сьогодення: застій, борги, забуття.

Під кінець фільму глядача запевняють, що майбутнє у дніпровської космонавтики все ж таки є. Зараз на базі ДНУ працює компанія «Noosphere». Це група космічних, інноваційних, маркетингових, медійних, соціальних і науково-просвітницьких проєктів. Викладачі та студенти роблять усе можливе, аби повернути Дніпру колишню славу космічної столиці України.

«Мене вразило, коли я дізнався, що в ДНУ ім. Олесі Гончара є професор Віталій Ємець, який самовіддано та самостійно будує ракету-носій, призначену для виведення корисного вантажу в космос. У нас є люди, яких потрібно знати в обличчя. Люди, які дійсно горять тим, щоб космічна промисловість у Дніпрі розвивалася. І таких прикладів дуже багато. Навіть працівники заводу «Південмаш» сьогодні живуть без зарплатні по декілька місяців, але не полишають місце роботи, бо вірять у краще», — розповідає Володимир Клименко.

Дніпро - космічна столиця: у місті презентували повнометражний фільм про космос - рис. 1

Прем’єра фільму «Дніпро – космічна столиця» відбулася 2 жовтня. Зараз її будуть безкоштовно показувати у кінотеатрах міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Мини-Хогвартс, пещеры и стоянка МАФов: ТОП-5 фактов, которые вы не знали о Монастырском острове в Днепре | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,