Артем Романюков: завод у Дніпрі приховував отримання дозволу на викиди

Як завод у Дніпрі приховував отримання дозволу на викиди та про акцію «Петровка, фільтруй – або йди в трубу!» в інтерв’ю Відкритому розказав співзасновник громадських організацій SaveEcoBot, SaveDnipro та «Громадський контроль» Артем Романюков.

22 грудня відбулися громадські слухання з приводу отримання нового дозволу на викиди ДМЗ «Петровка». Люди прийшли на акцію, підписали звернення і надіслали близько 130 пропозицій по модернізації заводу.

«Першою причиною створення акції є те, що ДМЗ – це великий застарілий металургійний гігант у центрі Дніпра, який працює за технологіями позаминулого століття. Другою причиною є те, що завод хотів отримати дозвіл «тишком нишком» і обійти процес громадських слухань», — пояснює Артем Романюков.

Посилаючись на карантин, ДМЗ «Петровка» обмежив кількість присутніх на слуханнях до 20-ти осіб. Команда SaveDnipro згуртувала людей на акцію і зробила відеотрансляцію слухань на великих екранах, щоб їх побачили всі бажаючі.

«Позиція ДМЗ — абсолютно закрита: навіть зауваження людей, які прийшли на акцію, відмовлялися реєструвати. До слухань через відеозвернення приєднався заступник голови профільного комітету Верховної Ради Олександр Маріковський, що викликало доволі бурхливу реакцію президії. Але для примушення ДМЗ до модернізації — це тільки на користь», — говорить Артем Романюков.

Після акції, Артем з колежанкою із SaveDnipro зустрілися з міністром захисту довкілля Романом Абрамовським і проговорили питання ДМЗ «Петровки».

«Ми з дніпрянами зробили все, що могли, в цій ситуації. Тепер чекаємо на рішення Міндовкілля по наших пропозиціях», — розказав Артем Романюков.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Дніпровський вірусолог розказав про вакцини і щеплення проти COVID-19

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

Теги: , ,