Авітаміноз у вагітних: лікарка з Дніпра розказала про важливість вітамінів для організму майбутньої мами

З настанням весни багато людей починає жалітися на нестачу вітамінів в організмі. Медики ж кажуть, що авітаміноз – це міф. Однак дефіцит корисних елементів дійсно турбує велику кількість населення. Особливо вагітних жінок.

Що ж насправді відбувається з організмом навесні та на що звернути увагу майбутнім мамам, у пресцентрі Відкритого розповіла акушер-гінеколог із Дніпра Катерина Семенюк. 

Якщо ви переймаєтеся через авітаміноз, то не варто. Така сезонна недуга зустрічається вкрай рідко. Страждають на неї здебільшого хворі на анорексію або прихильники монодієт, які вживають в їжу лише вуглеводи.

«Авітаміноз — це повна відсутність якогось вітаміну. Навесні ж люди страждають від нестачі, а не від повної відсутності», — зазначає Катерина Семенюк.

DSC 2159 2

Правильно називати дефіцит корисних елементів треба гіповітамінозом. Фахівці кажуть, що найбільш обережними варто бути вагітним. У цей період свого життя жінки потребують вдвічі більше вітамінів. Сухість та лущення шкіри, ламкість нігтів і волосся, слабкість та біль у м’язах —  вагомі причини звернутися до лікаря. Він не тільки дасть рекомендації щодо харчування, а й правильно визначить, якого саме вітаміну не вистачає організму майбутньої мами.

«Наприклад, варто звернути пильну увагу на такий елемент як йод. Він необхідний в незначних кількостях, але його нестача має дуже серйозні наслідки для організму. Оскільки саме йод впливає на розумову активність плоду, а також в цілому на функціонування всієї щитовидної залози  вагітної жінки», — пояснює пані Катерина.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Президент Украины Владимир Зеленский вакцинировался от COVID-19 | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,