Учні Дніпра можуть вивчати «Християнську етику» як обов’язковий предмет шкільної програми
Міністерство освіти і науки України запустило громадське обговорення проєкту освітньої програми для 5-9 класів, куди входять і курси морального спрямування «Основи християнської етики».
Навіщо школярам вивчення такого предмету, розповів у пресцентрі Відкритого священник Свято-Покровської церкви Дніпра Максим Злобін.
Предмети «Основи християнської етики» та «Біблійна історія» і раніше були в деяких школах України. Але на рівні факультативу, який можна було відвідувати за бажанням. Тепер же Міносвіта планує перетворити їх на повноцінну дисципліну, за яку будуть ставити позначки і навіть виносити їх в табель. Підтримати таку ідею або ж проголосувати проти можна на сайті МОН.
Факультатив «Християнська етика» популярністю в українських навчальних закладах не користувався. Всього його впровадили 34% шкіл. Священник Свято-Покровської церкви Дніпра пояснює: «У багатьох є дивні побоювання, що під час викладання цього предмету, учням будуть нав’язувати релігію. Мова взагалі не про це. Така дисципліна необхідна для загального розвитку дитини. На уроках з ними говоритимуть про моральні цінності, добре та погане, правильне та неправильне».
Батьків і дітей може занепокоїти той факт, що предмет викладатимуть священники, які не мають належної педагогічної освіти. Максим Злобін пояснює, що проблем у цьому питання виникати не може.
«Сьогодні більша частина священників — це люди з вищою академічною богословською освітою. Якщо когось з батьків бентежить факт, що з їхньою дитиною спілкуватиметься «учитель» в рясі, то це теж можна винести на обговорення. Я з легкістю можу одягнути піджак і викладати в ньому. Хочеться, аби батьки та діти зрозуміли: ми не пропагуємо церкву, ми пояснюємо, що не можна чинити зло», — додає отець Максим.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Украине началась регистрация на ВНО 2021: как записаться на тестирование | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: дети, новости Днепра, религия, школа