«Більшість корупційних справ хороняться на рівні поліції», — активіст Громадського Контролю Дніпра | Відкритий

«Більшість корупційних справ хороняться на рівні поліції», — активіст Громадського Контролю Дніпра

Сьогодні, в День соціальної справедливості, в прес-центрі Відкритий представник ГО «Платформа Громадський Контроль» Ілля Рибаков розказав про напрямки діяльності організації.

«З 2015 року займаємося проведенням антикорупційних розслідувань та виявляємо зловживання чиновників. Після публікуємо звіти, а також направляємо в орган, якому належить та чи інша структура, листа і вимагаємо відкриття карної справи. На жаль, через те, що судочинство в Україні не реформоване та малоефективне, ми не маємо жодних інструментів для покарання. Тож багато наших починань хороняться на рівні поліції, прокуратури чи у суді», — розповідає Ілля Рибаков.
За словами активіста, найефективнішою є робота щодо надання справі суспільного резонансу.


«Ще одна частина нашої діяльності – введення реформ. Тут ми розуміємо важливість економічної складової, яка є базою для корупції. У 2015 році велику частину ресурсів ми направили на введення системи електронних закупівель «Prozorro». За отриманими результатами, Дніпропетровський регіон є передовим у даному напрямку. Таким чином, великі гроші пішли з корупційного сектора економіки у відкритий ринок. Також тепер посадовці рідше наважуються на сірі схеми», — говорить Ілля Рибаков.

Третій напрямок діяльності, як додав експерт, – це робота з розвитку громадянського суспільства. Тобто передача знань та досвіду тим особам, які готові у себе на місцях займатися антикорупційними розслідуваннями.
«Тут маємо хороший результат. Об’їздили з навчальними тренінгами багато активістів. Зокрема, навчаємо користуватися бюджетом участі та прослідковувати рух коштів. Важливо, коли людина ставиться до бюджетних грошей, як до власних. Тоді вона не дасть зруйнувати дитячий майданчик, що збудований на її районі за бюджетний кошт», — зауважив експерт.

Раніше ми розповідали, що в Україні відзначається День пам’яті Героїв Майдану.

Теги:

Оцените этот материал: