Благодійну організацію Дніпра, що опікується хворими на ВІЛ/СНІД, намагалися оштрафувати на 8 мільйонів

Представники благодійної організації «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» у місті Дніпро стверджують про факт тиску зі сторони Головного управління Держпраці. Про це у прес-центрі Відкритий розповіли голова правління благодійної організації  Олександр Колісник та адвокат Олена Доненко.

IMG 9984

«Деякий час назад ми мали перевірку договорів цивільно-правового характеру на відповідність чинного законодавства. Після інспектор Головного управління Держпраці склав акт про те, що вони складені невірно, і 73 співробітники-надавачі послуг працевлаштовані з порушеннями. Це привело до накладання штрафу в 8 мільйонів 153 тисячі гривень. Звичайно, ми з цим не погодилися і вирішили боротися», — розповідає Олександр Колісник.

За словами Олени Доненко, надання послуг за цивільно-правовим договором не заборонено законодавством. Лише сторони вирішують, за якою юридичною формою відбудеться співпраця. Більш того, в уповноваження інспектора не входить функція тлумачення договорів.

«Ми вже пройшли шлях судового оскарження постанови та її скасування. Вже виграли першу інстанцію суду і пройшли апеляцію. Але Держпраця не зупиняється. Головне управління вже сплатило 300 000 судового збору за розгляд справи. І це бюджетні гроші платників податків. А за звертання до касаційного суду Держпраця повинна сплатити ще 240 тисяч. Тобто загальний судовий збір становитиме більш ніж півмільйона гривень», — говорить Олена Доненко.

Раніше ми розповідали, що експерти з Дніпра проаналізували ситуацію з видачею паспортів на Донбасі.

Теги: