«Близько 98-ми % хлопців, що надійшли до лікарні ім. Мечникова Дніпра, вдалося вижити», — Сергій Риженко | Відкритий

«Близько 98-ми % хлопців, що надійшли до лікарні ім. Мечникова Дніпра, вдалося вижити», — Сергій Риженко

Сьогодні у прес-центрі Відкритий головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова, професор Сергій Риженко розповів, скільком бійцям вдалося врятувати життя, завдяки новітнім технологіям діагностики і лікування бойової вогнепальної травми.

«Близько 98-ми відсоткам хлопців, що надійшли до лікарні ім. Мечникова, вдалося вижити. За статистикою, ми перелили три тони крові, яку здавали жителі Дніпра. Усього більше 3000 людей пройшли через нашу реанімацію, та лікарями зроблено 3500 операцій», — наводить дані Сергій Риженко.

За словами головного лікаря, за час війни було виконано лице 15 ампутацій через важку гангрену. Зараз більшість цих хлопців мають протези і ведуть нормальний спосіб життя.
«Перші операції на головному мозку проведені завдяки нашим меценатам. Адже завдяки спеціальному мікроскопу вдалося врятувати близько 300 поранених, яким уламки від снарядів потрапили глибоко в мозок. Ще протягом війни наші щелепно-лицьові спеціалісти повернули близько сотні бійців обличчя. Тож, на сьогодні ми маємо дійсно унікальний досвід лікування бойової травми. Нещодавно наші американські та британські колеги попросили поділитися ним та провести спеціалізовану конференцію. Ми дали згоду і вже навіть узгодили бюджет. Сама конференція запланована на грудень цього року», — говорить Сергій Риженко.


Як розповів Сергій Риженко, за останній тиждень до лікарні Мечникова доставлено близько 10 важкопоранених. Їм понівечило тіла уламками розірваних снарядів. Сьогодні усі бійці йдуть на поправку, а найважчий поранений виходить з коми.

Раніше ми розповідали, як формуються молодіжні консультативно-дорадчі органи на Дніпропетровщині.

Теги:

Оцените этот материал: