Як формуються молодіжні консультативно-дорадчі органи на Дніпропетровщині | Відкритий

Як формуються молодіжні консультативно-дорадчі органи на Дніпропетровщині

Сьогодні до медіа-центру телеканалу «Відкритий» завітала тренер неформальної освіти ГО «Громадська палата України» Юлія Копнінська-Петриченко. Основною темою обговорення під час заходу була роль молодіжних консультативно-дорадчих органів при об’єднаних територіальних громадах в Дніпропетровській області та Україні в цілому.

«Молодіжний консультативно-дорадчий орган в ОТГ — це молодіжна рада. Також це дієва форма участі молоді в процесі вирішення питань, які безпосередньо стосуються молодих людей. Громадські ради працюють увесь період Незалежності України. Для влади залучення молодіжних рад до участі в процесі прийняття рішень є великим плюсом, оскільки їхнє рішення потім стане легітимним в очах людей, що проживають в громаді, зокема і молоді», — каже Юлія.

Тренер додає, що організації, які були створені два-три роки тому, наразі перебувають в стадії оновлення свого складу, оскільки не всі молодіжні ради є дієвими. В якості прикладу успішної співпраці молодіжних організації та органів місцевої влади вона наводить проведення фестивалю в Херсонській області, до якого долучилась молодь з усіх регіонів України, зокрема з Дніпропетровської області. Щоправда, на Дніпропетровщині, за її словами, такого співробітництва поки що немає.


«Молодіжна рада в Херсонській області отримала підтримку з боку місцевої влади і здійснила проект самостійно. Проте в нашому регіоні я ще не бачу аналогічних яскравих проектів. У нас молодіжні ради існують здебільшого як молодіжні громадські організації. Тобто вони виконують проектну діяльність, але вони не залучені до впливу на рішення влади в громаді», — розповідає Юлія.

Також вона продемонструвала матеріали щодо роботи молодіжних організацій в об’єднаних територіальних громадах.Нагадаємо, в Дніпрі відбувся тренінг з основ публічних комунікацій.

Теги:

Оцените этот материал: