Бути велосипедистом у Дніпрі небезпечно

Настала весна – побільшало «залізних коней» на дорогах. Члени Дніпровської асоціації велосипедистів кажуть, що їздити містом не тільки незручно, а й небезпечно. Велоінфраструктура Дніпра ніяк не розвивається.

У пресцентрі Відкритого розповіли про це Андрій Майбродський, Дмитро Пєвцов та Владислав Войцеховський.

На дворі тепло, а пересуватися в громадському транспорті в умовах пандемії не дуже безпечно. Тож активні українці обирають екологічний та корисний засіб пересування – велосипед. Проте члени Дніпровської асоціації велосипедистів з жалем повідомляють, що про безпеку можна не говорити. У нашому місті необхідних умов для комфортної їзди, яка не призведе до дорожньо-транспортних пригод, нині немає.

«Ми не говоримо, що не любимо Дніпро, навпаки, нам болить за рідне місто. За нинішніми нормами, при капітальних ремонтах, повинна робитися велоінфраструктура. Наша асоціація спілкується з владою через письмові звернення та петиції. Але, на жаль, ця комунікація не завжди є ефективною», — говорить голова Дніпровської асоціації велосипедистів Андрій Майбродський.

DSC 0213

Не влаштовує роверистів занадто малий запас ширини проїзної частини та дуже щільний боковий інтервал між велосипедом та транспортом, що мають більшу швидкість. Окрім цього, для безпечного пересування не вистачає хороших доріг та нормальних велодоріжок.

«Ми часто чуємо аргумент, що Дніпро – невелосипедне місто. Але таких і немає. Проте в інших містах і України, і Європи, коли розробляють план дороги, враховують місце для велодоріжки. Щоб вона була не 50 м, як у нас, а вздовж усього населеного пункту. У нас, наприклад, є велодоріжка на Новому мосту, але на неї дуже небезпечно заїжджати. І ширини для зручного пересування недостатньо», — коментує велосипедист Владислав Войцеховський.

DSC 0209

Дмитро Пєвцов, голова ДніпроВелоКлубу, акцентує, що асоціація велосипедистів запроваджує безкоштовно школу. У ній досвідчені спортсмени вчитимуть як дітей, так і дорослих людей їздити на двоколісному транспорті:

«Ми хочемо донести, що велосипедисти мають і права, і обов’язки. Плануємо навчити дніпрян користуватися «залізним конем» з розумом».

DSC 0217 e1617894480878

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Встречаем весну: где в Днепре можно взять на прокат велосипеды | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,