Причини конфлікту на дорогах Дніпра: велосипедисти проти водіїв авто

Найбільша велодоріжка у Дніпрі на Набережній Перемоги використовується мешканцями міста як тротуар. Це змушує місцевих роверистів їздити по дорозі. Що у свою чергу не сильно влаштовує водіїв авто. Про розвиток велокультури в Україні, а також права та обов’язки володарів двоколісного транспорту розповіли у пресцентрі Відкритого співорганізатор та тренер любительської команди з тріатлону Дмитро Маляр і велосипедист Олексій Нікулін.

В Україні хочуть зобов’язати роверистів постійно надягати шолом під час їзди. Велосипедисти Дніпра запевняють, що в країнах з розвиненою велокультурою таких питань не виникає – там усі володарі двоколісного транспорту свідомо використовують засоби індивідуального захисту. Окрім цього, наявність велодоріжок по всьому місту забезпечує безпечне пересування і зменшує ризик потрапляння в ДТП. Чого у нашому місті та в Україні в цілому немає.

«Ми плекаємо надію, що така ситуація зміниться на кращу. Нашої трикілометрової велодоріжки на Набережній Перемоги недостатньо. До того ж  її часто використовують пішоходи у якості місця для прогулянок. Тож доводиться виїжджати на дорогу. Водії автотранспорту не завжди привітно ставляться до велосипедистів, але їх у цьому звинувачувати не варто. Низький рівень інфраструктури та велокультури в країні – головні причини конфлікту на дорозі», — розповідає Дмитро Маляр.

Причини конфлікту на дорогах Дніпра: велосипедисти проти водіїв авто - рис. 1

«Вдягати шолом під час їзди не є обов’язковим правилом. Це рекомендація. Але чому б її не дотримуватися? Не варто ігнорувати і засоби для нічної їзди. Дуже часто велосипедисти не придають цьому значної уваги. Водії авто вночі вас зможуть просто не побачити. Вночі має бути увімкнена біла фара спереду. У ПДР не зазначено, але бажано, щоб для нічного катання був і червоний ліхтар ззаду. Для підвищення безпеки руху можна одягнути світлоповертаючий жилет», — каже Олексій Нікулін.

Причини конфлікту на дорогах Дніпра: велосипедисти проти водіїв авто - рис. 2

Читайте также: В Днепре на Слобожанском тройное ДТП | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,