Їзда напідпитку тепер коштує дорого: з 1 липня п’яні водії нестимуть кримінальну відповідальність

1 червня у Дніпрі стартував місячник безпечного руху. А з 1 липня в Україні піднімуть штрафи та посилять відповідальність для п’яних водіїв.

Про це та багато іншого, розповідав заступник начальника превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Борис Бреус у пресцентрі телеканалу Відкритий. 

Пандемія коронавірусу і  карантин, не надто позитивно вплинули на статистику порушень правил дорожнього руху в Дніпрі.

«За результатами проведеного аналізу, ми мали наступні показники ДТП: кількість у порівнянні з минулим роком зросла на 4%, на 11% зріс показник ДТП з потерпілими та на 73% зросла кількість аварій з летальними наслідками», — розповідає старший лейтенант Борис Бреус. 

Їзда напідпитку тепер коштує дорого: з 1 липня п'яні водії нестимуть кримінальну відповідальність - рис. 1

Найбільше число аварій було викликано перевищенням водіями швидкості та порушенням правил маневрування. Також причиною  аварій стало вживання водіями алкоголю.

Ще в листопаді 2018 року Верховна Рада прийняла закон, який посилює відповідальність за водіння в нетверезому стані та перетворює подібні правопорушення на кримінальний злочин. Нові правила почали діяти з 1 липня цього року.

Нова стаття Кримінального кодексу передбачає такі покарання: при першому порушенні — від 17 тис. до 34 тис. грн  плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на термін до 3 років; при повторному правопорушенні — штраф до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

«Відтепер водіння напідпитку буде кваліфіковано як кримінальний злочин, а не як адміністративне порушення. Отже, водій отримає судимість за новою статтею Кримінального кодексу  навіть у тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше. А інформація про судимість залишається в електронній базі даних Національної поліції», — сказав поліціянт. 

Для попередження дорожньо-транспортних пригод на Дніпропетровщині визначили найбільш аварійні ділянки, встановили там, за потребою, світлофори, накреслили пішохідні переходи, сітілайти або борди, які б нагадували водіям про правила дорожнього руху.

«Щоб вберегти життя дніпрян,  інспектори поліції  суворо стежать за порядком на дорогах, та й проводять просвітницькі заходи, спрямовані на дітей та їх батьків. На уроках безпеки дорожнього руху діти і дорослі отримують корисну інформацію і подарунки: книги і брошури про правила поведінки на дорозі, світловідбиваючі флікери для пішоходів і стрічки для велосипедів,» — говорить Борис Бреус. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:На Днепропетровщине спасатели целый день снимали котиков с деревьев 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

Теги: , ,

...