Веломандрівки: як правильно подороджувати на велосипеді Дніпропетровщиною

Велоподорожі останнім часом набирають популярності. Особливо це спостерігається з початком карантину. Що потрібно знати велиспедисту початківцю, перед тим, як сісти за кермо велосипеда. Яких правил має дотримуватися спортсмен, розповідав у пресцентрі телеканалу «Відкритий» керівник «Дніпровелоклубу» Дмитро Певцов. 

Вже декілька років поспіль велотуризм стає дуже популярним. Все більше людей пересідає на цей вид транспорту. І не лише тому, що  спостерігається тенденція до збереження навколишнього середовища. Основною причиною є піклування про стан здоров’я, випробування своїх сил й можливостей та економія коштів. В Україні велотуризм поки ще не став масовим видом відпочинку, відсутня належна інфраструктура та бракує коштів.

DSC 0003 3

 

«Несподіваний карантин підштовхнув активних людей почат мандрувати. Оскільки подорожі за межі країни поки не можливі, люди сідають на велосипеди і пізнають Дніпропетровщину і Україну вцілому. Велотуризм має деякі особливості порівняно з іншими видами туризму. Це, перш за все, велика інтенсивність руху і, як наслідок, велотурист встигає побачити набагато більше, ніж, наприклад, пішохід- ник або автомобіліст»,- розповідає пан Дмитро. 

Виїжджаючи на дорогу, велосипедист має розуміти, що він автоматично стає учаником дорожнього руху. Правила руху велосипедистів визначаються Постановою «Про правила дорожнього руху», де зазначено, окрім специфічних обов’язків та обмежень, що велосипедисти також повинні виконувати вимоги правил, що стосуються водіїв або пішоходів. Так, для велосипедистів постанова визначає такі основні умови: велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху; виїжджати на дорогу дозволяється особам, які досягли 14-ти років.

«Велосипед має бути повністю оснащений усім необхідним, перед поїздкою пройти технічний огляд. Сам же велосипедист повинен вивчити поравила дорожнього руху та визначитися з маршрутом. Перша поїздка має бути на невелику відстань та у товаристві досвідчених велосипедистів», — говорить Дмитро. 

Останнім часом збільшилася кількість ДТП за участю велосипедистів. Не дивлячись на те, що дороги Дніпра та області потроху приводять до ладу і є можливість їздити відносно спокійно, аварії трапляються і часасту з летальними наслідками.

«Тут е можна звинувачувати когось одного. Мова йде про взаємовічливість усіх учасників дорожнього руху. Але велосипедист має бути вкрай уважним, коли рухається по місту. має також бути захищений шоломом та добре знати првила дорожнього руху», — сказав Дмитро Певцов. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Днепре мальчика сбил трициклист: что сейчас с ребенком 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

 

Теги: ,