Чашка кави щодня або власна квартира: як дніпрянам стати фінансово грамотними

Зустрітися з колегами і придбати чашку кави, яку не хотіли пити – це теж фінансова неграмотність. Кожного дня ми витрачаємо гроші, які б могли інвестувати в своє майбутнє. Що потрібно знати дніпрянам, аби вигідно інвестувати – розповіла у пресцентрі Відкритого незалежна фінансова радниця Аліна Татарчук.

Рівень фінансової грамотності українців становить 55%. Це найнижчий показник серед 30-ти країн Організації економічного співробітництва та розвитку.

Існує ряд простих правил, дотримання яких підвищить ваш рівень фінансової грамотності:

  1. Ведіть підрахунок прибутків і витрат. Оберіть зручний для себе спосіб: блокнот, таблиця Excel або додаток у смартфоні (Money Lover, Money Manager тощо). Фіксуйте скільки грошей заробили та на що їх витратили. Потім аналізуйте свої записи.
  2. Навчіться відкладати. Почніть з невеличкої суми і постійно її збільшуйте. У вас має бути фінансовий резерв як мінімум на 6 місяців. Це дозволить пережити складні часи або зміну чи пошук роботи.
  3. Не думайте лише за сьогоднішній день. У вашій шафі безумовно є речі на кожен сезон. Влітку ви не викидаєте зимову куртку. Це означає, що ви думаєте наперед. Теж саме має бути з фінансами.
  4. Намагайтеся купляти те, що дорожчає, а не дешевшає.
  5. Враховуйте не тільки вартість речі, а й витрати на її утримання.
  6. Вчіться інвестувати! Крім банківських внесків, можна вкладати гроші в облігації, нерухомість, свій бізнес.

«Треба розуміти, що коли ви витрачаєте – заробляє хтось інший. Уявімо, наприклад, що ваша місячна заробітна плата складає 10 тисяч гривень. За рік – це 120 тисяч, а за десять років – 1 мільйон 200 тисяч! Це величезна сума. Скільки ви з неї маєте насправді? Якщо не відкладаєте — ніскільки!» — запевняє Аліна Татарчук.

Чашка кави щодня або власна квартира: як дніпрянам стати фінансово грамотними - рис. 1

Якщо вам все ж таки вдалося відкласти гідну суму грошей, але ви не знаєте як правильно її витратити – зверніться до фінансового радника за консультацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Словом 2020 года стал термин “локдаун” | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,