Чашка кави щодня або власна квартира: як дніпрянам стати фінансово грамотними
Зустрітися з колегами і придбати чашку кави, яку не хотіли пити – це теж фінансова неграмотність. Кожного дня ми витрачаємо гроші, які б могли інвестувати в своє майбутнє. Що потрібно знати дніпрянам, аби вигідно інвестувати – розповіла у пресцентрі Відкритого незалежна фінансова радниця Аліна Татарчук.
Рівень фінансової грамотності українців становить 55%. Це найнижчий показник серед 30-ти країн Організації економічного співробітництва та розвитку.
Існує ряд простих правил, дотримання яких підвищить ваш рівень фінансової грамотності:
- Ведіть підрахунок прибутків і витрат. Оберіть зручний для себе спосіб: блокнот, таблиця Excel або додаток у смартфоні (Money Lover, Money Manager тощо). Фіксуйте скільки грошей заробили та на що їх витратили. Потім аналізуйте свої записи.
- Навчіться відкладати. Почніть з невеличкої суми і постійно її збільшуйте. У вас має бути фінансовий резерв як мінімум на 6 місяців. Це дозволить пережити складні часи або зміну чи пошук роботи.
- Не думайте лише за сьогоднішній день. У вашій шафі безумовно є речі на кожен сезон. Влітку ви не викидаєте зимову куртку. Це означає, що ви думаєте наперед. Теж саме має бути з фінансами.
- Намагайтеся купляти те, що дорожчає, а не дешевшає.
- Враховуйте не тільки вартість речі, а й витрати на її утримання.
- Вчіться інвестувати! Крім банківських внесків, можна вкладати гроші в облігації, нерухомість, свій бізнес.
«Треба розуміти, що коли ви витрачаєте – заробляє хтось інший. Уявімо, наприклад, що ваша місячна заробітна плата складає 10 тисяч гривень. За рік – це 120 тисяч, а за десять років – 1 мільйон 200 тисяч! Це величезна сума. Скільки ви з неї маєте насправді? Якщо не відкладаєте — ніскільки!» — запевняє Аліна Татарчук.
Якщо вам все ж таки вдалося відкласти гідну суму грошей, але ви не знаєте як правильно її витратити – зверніться до фінансового радника за консультацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Словом 2020 года стал термин “локдаун” | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: деньги, новости Днепра, финансы