Чи лікує час: дніпровська психологиня розповіла, як пережити втрату близької людини

Рано чи пізно із втратою близької людини стикається кожен. Психологи кажуть, що комусь пережити горе вдається легко, а дехто не може змиритися з ним ще багато років.

Чи лікує час та як впоратися із втратою розповіла в пресцентрі Відкритого дніпровська психологиня Юлія Сіліна.

Коли у людини стається горе, вона переживає декілька стадій. Фахівці зазначають, що у кожного вони проходять індивідуально та мають різні особливості. Комусь вистачає декілька тижнів для адаптації до звичного життя. Дехто ж не може змиритися із втратою протягом 10-15 років.

Перша стадія – шок. Найчастіше вона триває 9 днів. Психологи радять протягом цього періоду бути обережними в спілкуванні з тими, хто переживає втрату. Не варто уникати цієї теми і робити вигляд, що нічого не сталося. Найкраще допоможе щирість. Скажіть відверто: «Я не вмію підбирати слів, але я з тобою». Ваша присутність поруч буде цілющою ніж будь-які слова.

Наступна стадія – пошук. Людина намагається знайти відповідь на запитання: «Чому це сталося саме зі мною?». Необхідно підбирати правильні слова. Заклики «на все воля Божа», «Бог дав – Бог забрав» заперечують реальні емоції. Їх краще не використовувати. Також не кажіть негативних фраз про загиблого на кшталт «він сам винен у тому, що сталося», «якби він вчинив інакше, залишився б живим».

«У цей період можна починати допомагати людині повертатися до повсякденних справ. Говоріть з нею про плани на майбутнє. Можна попросити того, хто горює про допомогу. Нагадати таким чином про його обов’язки та важливість», — рекомендує Юлія Сіліна.

IMG 7083

Щоб відпустити горе втрати, його потрібно опрацювати. Якщо цього не зробити, то воно переросте в серйозну травму і буде турбувати людину через багато років. Не бійтеся звернутися до психолога, якщо розумієте, що впоратися самостійно не виходить.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Днепровский спасатель написал книгу в жанре фэнтези | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,