Стрес може стати причиною появи раку, — дніпровська психологиня

Через рак помирає майже кожна шоста людина в світі. Але що провокує його появу в організмі? Медики стверджують, що онкологія виникає через ряд різних причин і одна з них – психосоматична.

Чи існує зв’язок між хронічним або сильним стресом та появою пухлини розповіла в пресцентрі Відкритого дніпровська психологиня Катерина Міллер.

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. Мета цієї дати – підвищити обізнаність людей про запобігання, виявлення та лікування онкології. Причини появи пухлини можуть бути різні і, як стверджують медики, спрацьовують вони комплексно. Однак усе частіше як лікарі, так і власне пацієнти говорять про психосоматичну теорію появи раку.

Для початку варто розібратися, що таке психосоматика. Таке направлення в психології, психіатрії та загальній медицині вивчає взаємозв’язок духовного з тілесним. Тобто виникнути онкологія може не тільки через фізичні фактори, а й через сильні психологічні переживання.

«Хронічний стрес, дитяча психологічна травма, глибоке переживання втрати, до того ж не обов’язково близької людини, а й роботи, житла, якогось статусу. Усе це може стати психосоматичною причиною появи раку. До того ж, розповсюдженим є момент надмірного страху захворіти. Такий гнітючий стан тільки притягує онкологію», — розповідає психологиня Катерина Міллер.

IMG 6966

Практикуючі психологи кажуть, що люди, які сприймають навіть неприємну інформацію легко – щасливіші і менше хворіють. Саме стан надмірних переживань та хронічного стресу стає «передвісником» проблем. Варто навчитися не перейматися через дрібні неприємності.

Також Катерина Міллер говорить: «Пацієнти з онкологією досить часто втрачають сенс життя. Звичайно, якщо ви самі не бажаєте свого одужання – воно може не прийти до вас взагалі. Втрачати надію – найбільша помилка, яку можна зробити. Замість питання «Чому я захворів?», запитайте себе: «Для чого я захворів?». Цей недуг прийшов до вас не просто так, а для того, щоб змінити ваш світ, щоб ви змогли переосмислити багато речей і почати нове життя».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Постковідний синдром: дніпровська лікарка розповіла про реабілітацію пацієнтів після коронавірусу | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,