Чи змінилися правила вступу до ВНЗ Дніпра

Чи змінилися правила вступу до вищих навчальних закладів у 2019-му році, в прес-центрі Відкритого розповів відповідальний секретар приймальної комісії ДНУ імені Олеся Гончара Михайло Дергачов.

Михайло Дергачов розповів, що суттєвих змін у правилах та умовах прийому в цьому році немає. Серед тих змін, які відбулися, слід зазначити, що на деякі спеціальності встановлений мінімальний конкурсний бал.

«У нашому університеті це буде стосуватися спеціальностей права та міжнародних відносин. Конкурсний бал повинен бути не менше 130. По-друге, дещо скоротився термін подачі заяв: з 10 по 22 липня. Також деякі зміни стосуються вступу до магістратури: збільшилася кількість спеціальностей, де складають іноземну мову, так, щоб людина, яка вступає, мала можливість взяти участь у творчих конкурсах у декількох закладах вищої освіти», — пояснив секретар приймальної комісії.

konf 2

«Конкурсний бал складається як мінімум з трьох складових. Це результати вступних випробувань. В Україні прийнято, що вступні випробування абітурієнти проходять у форматі ЗНО, проте є така категорія людей, для яких передбачено складання вступних випробувань безпосередньо у закладі вищої освіти. Це, як правило, учасники бойових дій, діти, яким було не дозволено складати іспит за станом здоров’я та інші», — додав він.

Крім того, він розповів, що в цьому році вступник може подати сім заяв на чотири спеціальності. Максимальний обсяг державного замовлення, на який очікують в університеті — 1284 місця.

Є кілька етапів вступної кампанії. Взаємовідносини вступника та вищого навчального закладу розпочинаються з подачі заяви. Вона може бути відхилена, скасована або прийнята. Якщо є рекомендація на бюджет — протягом п’яти днів необхідно принести оригінали документів.

З першого липня розпочинається період створення електронного кабінету. З 10-го по 22- ге липня можна подавати заяви. 26 липня навпроти однієї із заяв, якщо достатньо балів, вступник зможе побачити зміну статусу на рекомендовано.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що про вступ до ВНЗ повинні знати абітурієнти Дніпра.

Теги: