Чисті річки: чи можна купатися в Дніпрі

Щоліта разом з родинами дніпряни вирушають до води. Річок маємо багато, бажання охолодитися від спеки також є. Та чи можна купатися у водоймах нашої області, розповідали екологи Тетяна Лампіка та Артем Павліченко у пресцентрі телеканалу «Відкритий»

Щороку мешканці Дніпра влітку спостерігають одну й ту саму картину —  «цвітіння» річки Дніпро і інших водойм. В спекотні літні місяці вони вибухають розмноженням від сукупності синьо-зелених водоростей, або як їх заведено називати зараз ціанобактерій. Звісно, це  лякає та не пускає у воду ні дорослих, ні дітей.

«Через неконтрольовані викиди у воду з підприємств,   з’являються токсичні сполуки і велика кількість органічних речовин, які створюють живильне середовище для бактерій, в тому числі й патогенних. Вода зазвичай набуває затхлого неприємного запаху. Виникає дефіцит розчинного кисню, що призводить до загибелі риби і інших мешканців водойм,» — розповідає Артем Павліченко.

Кожного разу, відпочиваючи на берегах наших водойм, пам’ятайте про чистоту довкілля. Адже забруднення Дніпра та інших водойм відбивається на економіці країни в цілому і дуже б’є по здоров’ю усього населення.

«Критичний стан Дніпра є результатом довгої дії низки факторів. Господарська діяльність людини, кардинальна зміна гідрологічного режиму та значні постійно діючі хімічні та радіаційні забруднення значно погіршили стан екосистем. Тобто «винними» є і промислові підприємства, і погано очищенні побутові стоки, і розорані землі, і будівництво гідроелектростанцій та створення водосховищ, де немає достатнього руху води. На жаль практично кожен з нас є забруднювачем коли використовує хімічні мийні засоби, такі як пральні порошки з вмістом фосфату,» — говорить Тетяна Лампіка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Какая погода будет в Днепре и области 8 июля 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: ,