Чому українці розчаровуються після виборів

Про те, чому українці постійно розчаровуються після того, як зроблять свій вибір, у прес-центрі Відкритого розповіли голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Дніпровського генеалогічного товариства Ігор Кочергін та політолог Андрій Клячин.

Ігор Кочергін розповів, що виборчий процес в Україні має свою давню історію. Ця система є не новою, оскільки ще у руській державі були такі збори — віче. За часів литовсько-польської держави були також наявні вибори, тоді брали участь у сеймах. У 16-17 столітті були вибори, де сотники й полковники обирали гетьмана. Взагалі на території Західної України виборчий процес можна кваліфікувати як той, якому близько 150 років. Якщо говорити про вибори президента, то існує дві версії: одна з них першим президентом був Михайло Грушевський. Але є друга версія, коли у 1991-му році відбулися перші сучасні вибори Президента,  тоді апелювали саме до тих виборів.

«У нас майже кожні вибори складається така атмосфера між виборами: вектор туди і вектор сюди, коли кандидат — людина-антипод. У 2014-му році війна — розхристаний електорат, так сталося, що Петро Порошенко зміг зібрати цей електорат. На сьогодні у нас є ситуація, коли у нинішньої влади існує антирейтинг. Зараз команда президента сконцентрувалася на позиції консерватизму. Це призвело до впливу хейтерства. У першому турі, можливо, злу гру зіграв електоральний майдан, який так і не відбувся», — зазначив політолог Андрій Клячин.

Також політолог розповів, що сьогоднішня кампанія проходила за двома векторами: Порошенко намагався знайти нових виборців, а Володимир Зеленський намагався критично не висловлюватися. Взагалі останні 100 років відбуваються активні хвилі виборців, проте наше суспільство, як стверджує експерт, хворіє якимись навіюваннями. У людей існують певні очікування, які потім не справджуються. Емоційність щодо виборів не може врахувати всіх реалій. Наші високі очікування постійно падають обличчям в землю.

Чому українці розчаровуються після виборів - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експерт із Дніпра розповів про можливості альтернативного пенсійного забезпечення. 

Теги: