День боротьби з торгівлею людьми: як захиститися мешканцям Дніпропетровщини

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність. Про те, як мешканцям Дніпропетровщини не потрапити у пастку шахраїв, розповідав начальник відділу сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Дніпропетровської ОДА Владислав Рахманов у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

День боротьби з торгівлею людьми: як захиститися мешканцям Дніпропетровщини - рис. 1

«За даними Міністерства соціальної політики України за 2020 рік  97 осіб отримали статус постраждалих від торгівлі людьми.  Серед них 28 жінок, 68 чоловіків і одна дитина (хлопчик). 32 особи постраждали від трудової експлуатації, 4 – від сексуальної, 2 – від жебрацтва, 4 особи були втягнені у злочинну діяльність, а 55 – використані у збройних конфліктах. Країни призначення (експлуатації): Російська Федерація – 4 випадки; Україна – 4; Ліван – 1; Італія – 1, ОАЕ – 4, Туреччина – 1», — розповідає Владислав Рахманов. 

У Дніпропетровській області лише за 2012-2020 роки офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 59 мешканців. Серед яких 33 – це жінки та 26 – чоловіки. У 2020 році таких статусів набули 6 наших земляків (5 чоловіків та    1 жінка). Кількість жертв торгівлі людьми почала зростати від початку війни на Донбасі.

«Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, під координацією якого в області  проходять заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми,  хоче привернути  увагу наших громадян, які вирішили шукати кращої долі шляхом працевлаштування за кордоном. Для того аби уникнути біди та не потрапити до рук шахраїв, необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки. Це пошук легальної роботи, уважно читати контракти з працедавцем та заручитися підтримкою посольства України там, куди людина направляється на роботу,» — сказав пан Владислав. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Беларуси задержаны десятки российских боевиков из ЧВК Вагнера: подробности 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,