Дмитро Маркін: про серіал «Ферзевий гамбіт» та шаховий спорт на Дніпропетровщині

Про серіал «Ферзевий гамбіт» та розвиток шахового спорту на Дніпропетровщині в інтерв’ю Відкритому розказав виконавчий директор Федерації шахів Дніпропетровської області Дмитро Маркін.

Серіал «Ферзевий гамбіт» став найпопулярнішим мінісеріалом на Netflix. Він розповідає про дівчину-сироту, яку навчив грати в шахи співробітник дитячого будинку. Їй довелося боротися з багатьма труднощами, щоб не втратити шанс досягти своєї головної мети в кар’єрі шахістки.

Після прем’єри «Ферзевого гамбіту» кількість пошукових запитів щодо шахів у Google збільшилась удвічі, запит «як грати в шахи» досяг дев’ятирічного піку, а кількість нових гравців на сайті сhess.com збільшилася вп’ятеро.

«Я бачив цей серіал. Він у дусі шахової белетристики. Я дуже високо ціную те, що шахи привертають увагу з боку режисерів та відомих діячів культури. Завдяки цьому, люди починають більше цікавитись грою – це великий плюс, незважаючи на те, що в серіалі є помилки, але їх бачать лише професіонали», — розповідає Дмитро Маркін.

Також говорили про розвиток шахового спорту на Дніпропетровщині, про онлайн та офлайн змагання федерації та де навчитись грати у шахи.

«В нас є звання «Член федерації шахів Дніпра» і ми вже зібрали під свої прапори майже 800 людей і продовжуємо розвиватися. До членів федерації ми запрошуємо усіх, хто грає, цікавиться та готовий брати участь у різних подіях або змаганнях. Треба лише зареєструватись на сайти Федерації шахів Дніпра та Дніпропетровської області chess.dp.ua», — пояснює Дмитро Маркін.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Графік руху чергових трамваїв в новорічну ніч у Дніпрі

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,