Сьогодні у Дніпрі – прем’єра українського фільму «Східняк»: стрічка про війну на Донбасі без пафосу

25 серпня у Дніпрі – післякарантинна прем’єра фільму «Східняк». «Це своєрідна мапа Донбасу», — наголосив у пресцентрі телеканалу «Відкритий» режисер стрічки Андрій Іванюк. Разом з ним більше про прем’єрний показ розказала і Олександра Ткач, співробіниця кінотеатру, де транслюють фільм.

Українська кінострічка «Східняк» Андрія Іванюка вже здобула визнання на Одеському міжнародному кінофестивалі. Творча група фільму встигла відвідати Львів, Івано-Франківськ і столичні кінотеатри. Сьогодні прем’єру побачать і дніпряни.

Стрічка – автобіографічна і розповідає про один день із життя бійців на Сході України. АТОвці з позивними «Борода» і «Режисер» (прототипом останнього і є сам режисер Іванюк) протягом фільму їдуть через блокпости, прифронтові міста та села, зустрічають військових і цивільних.

«Це своєрідна мапа Донбасу. Я хотів показати його таким, яким він є насправді. Саме зараз. Без зайвого пафосу. Ми звикли говорити про бійців на Сході як про героїв. Ніби вони якісь особливі. А це просто люди. Звичайні хлопці зі своїм досвідом війни. У них є моменти і відчаю, але є і моменти героїзму. У фільмі можна побачити, як вони живуть у перерві між бойовими діями. Як потрапляють у халепи та виплутуються з них», — розповів Андрій Іванюк.

Сьогодні у Дніпрі – прем’єра українського фільму «Східняк»: стрічка про війну на Донбасі без пафосу - рис. 1

Головну роль «Бороди» зіграв Богдан Бенюк. Кінокритики зауважують, не дивлячись на те, що сам Бенюк з Івано-Франківська, у роль «східняка» (жителя Сходу) він вжився швидко.

У фільмі є вдосталь комедійних сцен. Цей факт викликає у глядачів здивування: «Кіно про війну в Україні – з чого тут сміятися?». Режисер з цього приводу каже: «Я був на цій війні і яточно знаю, що сміх – це пігулка, яка рятує тебе від реальності. Якщо постійно думати про вибухи, страх і смерть, можна дуже швидко втратити глузд. Ті, хто відслужили, не хочуть залишати в пам’яті страшні військові події. Вони намагаються їх забути. Я, наприклад, згадую схід сонця. Такого красивого, як там, на Донбасі, його немає ніде».

Сьогодні на кінопрем’єрі в Дніпрі – присутня і творча група фільму. Серед них – і виконавець головної ролі Богдан Бенюк. На глядачів чекає автограф-сесія та обговорення стрічки.

«Я закликаю дніпрян відвідувати кінотеатри, дотримуючись усіх карантинних правил безпеки. Ми маємо підтримувати вітчизняне кіно. Воно у нас на досить високому рівні і в цьому можна переконатися, подивившись стрічки «Східняк», «Толока» та багато інших», — зазначила Олександра Ткач.

Сьогодні у Дніпрі – прем’єра українського фільму «Східняк»: стрічка про війну на Донбасі без пафосу - рис. 2

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре пройдет БеZVIZ Pre-party 1.5: как туда попасть | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , , ,