Дніпро стане зручнішим для людей з інвалідністю

Місто Дніпро зроблять зручним для людей з інвалідністю. Про це у прес-центрі Відкритого розповіли голова ради ГО «ОКЕАН ДОБРА» Ольга Волкова та член ГО «ОКЕАН ДОБРА», майстер спорту з волейболу сидячи Татьяна Подзюбан.

Маломобільна група населення — це люди похилого віку, з маленькими дітьми до семи років, з інвалідністю та з тимчасовими розладами здоров’я. Крім того, це особи після інфаркту або інсульту, високі та низькі люди, а також ті, хто має зайву вагу. За міжнародними нормами, на цю категорію припадає 70% населення міста.

«Де буде зручно Тетяні, там буде зручно й мамі з маленькою дитиною або вагітній жінці чи вашому родичеві похилого віку. На сьогодні є дуже мало місць, які обладнані для маломобільної групи населення. Проте, є деякі супермаркети, в яких є повна доступність для таких людей. Але прикрим є те, що в Дніпрі є декілька медичних закладів, а особливо центрів медико-санітарної допомоги, в яких немає ліфтів», — зазначила Ольга Волкова.

«У місті дуже багато чого роблять, але до сих пір є дуже багато не доступних місць, тобто людині з інвалідністю важко пересуватися містом туди, куди вона хоче, вона постійно зіштовхується з проблемою пішохідних переходів, доводиться виїжджати на проїжджу частину», — сказала Тетяна Подзюбан.

Дніпро стане зручнішим для людей з інвалідністю - рис. 1

Інклюзія — це антипод дискримінації, яка є порушенням прав людини, пов’язана з тим, що людина не може брати активну участь у житті суспільства. Проте, у багатьох містах України діють громадські організації, які все ж таки розповідають про людей з інвалідністю та говорять, що з ними можна спілкуватися.

«Як спортсмен, я побувала у багатьох країнах світу, але найбільш толерантними мені здаються американці. Там навіть є рух в захист прав людей з інвалідністю», — розповіла Тетяна Подзюбан.

Центральним проспектом міста просуваються тролейбуси по маршруту А і Б. Серед них є такі, що мають обладнання для людей з інвалідністю, але їх мало. Зараз з’явився спеціальний додаток, за допомогою якого можна дізнатися чи є низькополий транспорт і, коли він прибуде — можна самому орієнтуватися та не зв’язуватися безпосередньо з диспетчерами. Тому центром міста та прилеглими масивами, де є тролейбуси, люди з інвалідністю мають можливість якось пересуватися .

У разі, якщо немає посадочної платформи, необхідно не боятися натиснути кнопку. Якщо ви її натиснули, тоді водій повинен обов’язково нахилити транспортний засіб.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що керівництво ОТГ Дніпропетровщини буде навчатися поводженню з людьми, які мають інвалідність.

Теги: