Керівництво ОТГ Дніпропетровщини буде навчатися поводженню з людьми, які мають інвалідність | Відкритий

Керівництво ОТГ Дніпропетровщини буде навчатися поводженню з людьми, які мають інвалідність

«У Дніпрі пройдуть інформаційні тренінги по принципам універсального дизайну та роботі з людьми з інвалідністю», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли організатори заходу.

«Мета нашого проекту — привернути увагу громадськоcтi до потреб людей з інвалідністю та маломобільних груп з метою руйнування стереотипів. Об’єднати зацікавлених осіб, надати практичні рекомендації відносно розвитку та втілення інклюзії в країні та місті, поділитися успішним досвідом, знайти шляхи ефективної взаємодії з органами влади та іншими структурами. Навчити цільову групу етикету спілкування з людьми з інвалідністю, принципам універсального дизайну та аудиту об’єктів», — розповідає голова ради ГО «Океан добра» Ольга Волкова.

За словами Ольги Волкової, тренінги направлені на новостворені ОТГ, щоб навчити їх керівництво нормам ДБН («Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»).

«Проблема полягає в тому, що більшість державних службовців різного рангу не знають, як поводитись з людьми, що мають інвалідність. До того ж суспільство не готове забезпечити їх належними умовами для активного життя. Потрібен час і нові знання для розуміння та прийняття того факту, що людей з маломобільних груп стає більше», — додає Ольга Волкова.
«Рада, що в нашому місті з’явився низькопольний транспорт. Але культури поведінки людей з інвалідністю у нас дійсно немає. Адже  раніше люди на візках у громадському транспорті не з’являлися. Хотілося, щоб таких нас помічали», — говорить член ГО «Океан добра», майстер спорту з волейболу сидячи і майстер спорту міжнародного класу з кульової стрільби Татьяна Подзюбан.


Як розповів начальник управління містобудування та архітектури Дніпропетровської облдержадміністрації — головний архітектор області, заступник голови комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при облдержадміністраці Ігор Богданов, їх комітет є дорадчим органом, який надає рекомендації та обговорює питання, пов’язані з забезпеченням доступності різних об’єктив для людей з інвалідністю.
«Наша мета — забезпечити рівність людей в будь-якому форматі. Часто запрошуємо спеціалістів, які нам читають лекції та надають інформацію щодо новітніх тенденцій у цьому питанні. Один з них Ярослав Грибальський з числа авторів нового ДБН — «інклюзивність будинків та споруд». Один з напрямків, про який сьогодні йде мова  — це універсальний дизайн будинків. Тобто розроблення таких проектів та споруд, які можуть бути однаково придатними для усіх категорій населення», — розповідає Ігор Богданов.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться «Open Sport Day» на підтримку дітей з онкологічними захворюваннями.

Теги:

Оцените этот материал: