Дніпровські школярки розробляють проєкти екологічних велостанцій для міста

Одразу три дівчини з Дніпра перемогли у конкурсі із проєктування екологічних велосипедних станцій, у якому брали участь школярки з усієї України. Про свої проєкти Вероніка Подлєснова, Дар’я Самсонова та Марія Корольова розповіли у пресцентрі Відкритого.

Конкурс із проєктування екологічних велостанцій проходив у рамках благодійного освітнього проєкту STEM is FEM. Він популяризує технічні спеціальності серед українських дівчат через навчальні та мотиваційні заходи. На модулі із архітектури та будівництва школярок ознайомили з основами цих справ, а також навчили користуватися програмою для створення 3D проєктів. В ній дівчата розробляли свої конкурсні роботи. Вероніка Подлєснова, Дар’я Самсонова та Марія Корольова – учениці Дніпровської гімназії №3, поділили між собою друге місце. Дівчата сподіваються, що згодом їх конкурсні роботи реалізуються в життя.

Дніпровські школярки розробляють проєкти екологічних велостанцій для міста - рис. 1

Вероніка вирішила розробити свій проєкт на особистому досвіді. Вона вважає, що велосипед – це більш екологічний та зручний транспорт для кожного школяра. Навіщо користуватися громадським транспортом, якщо потрібно проїхати всього дві зупинки? Тож запропонувала встановити велостанцію із тренажерним майданчиком та простором для уроків на свіжому повітрі на шкільному подвір’ї.

Дніпровські школярки розробляють проєкти екологічних велостанцій для міста - рис. 2

Дар’я Самсонова зробила акцент на туризмі. Вона пропонує використати знамениту набережну і встановити велостанції вздовж неї. На них мешканці та гості Дніпра знайдуть 3D карту міста. Окрім цього, Дар’я врахувала особливі потреби людей похилого віку та дітей.

Дніпровські школярки розробляють проєкти екологічних велостанцій для міста - рис. 3

Марія Корольова передбачає, що саме розвинення велосипедної інфраструктури вплине на популяризацію цього транспорту. Невеличкі СТО для роверів, де можна підкачати колесо або щось відремонтувати, зручні та безпечні велопарковки змусять дніпрян змінити маршрутку чи авто на більш екологічний та корисний для здоров’я спосіб пересування.

Дніпровські школярки розробляють проєкти екологічних велостанцій для міста - рис. 4

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Серфить в интернете и искать глупые мемы: Opera открыла вакансию, за которую собирается платить 8 тыс. евро | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,