Дніпровський вірусолог спростував фейки про COVID-2019: вакцина БЦЖ не допоможе

Під час епідемії коронавірусу в Україні з’являється багато неправдивої інформації. У новому випуску програми «Шах і мат» ми  отримали кваліфіковані пояснення та спростування фейкових повідомлень від доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології «Дніпропетровської медичної академії» Дмитра Степанського.

«Інформація про те, що тести можуть бути заражені вірусом —  однозначно фейк, тому що технологія використання тестових досліджень не передбачає наявності живого вірусу. Навіть якщо ми гіпотетично уявимо, що тест має живий вірус, людині, яку перевіряють, буде все одно, бо у пацієнта беруть біологічний матеріал, а вже сам тест проводить кваліфікований лаборант,» — пояснює Дмитро Степанський.

Дмитро спростовує «цінні поради» про «обгортання у рушник» та інформацію про те, що в Ізраїлі винайшли ліки.

«Дуже прошу, не шукайте різні схеми лікування, не запасайтеся заздалегідь «препаратами від COVID-2019″. На сьогодні самолікування дорівнює самогубству. Довіряйте своїм докторам, цінуйте їх та у разі проблем зі здоров’ям, звертайтесь саме до них, а не до сумнівних порадників з інтернету,» – говорить Дмитро Степанський.

Також, ми отримали  відповіді, чи дійсно «Шкіра рук вбиває вірус за 6 хвилин» та «Чи запобігає зараженню коронавірусом вакцина БЦЖ»?

Дмитро Степанський розповідає, як поводитись, якщо у людини з’явились симптоми, схожі на коронавірус та дає свої особисті поради — як залишитися спокійним під час пандемії, коли новини стресові, а звичайний перебіг життя змінюється.

Теги: