Дніпряни приносять до Історичного музею Дніпра унікальні експонати для «Ночі музеїв»   

Традиційно «Ніч музеїв-2022» пройде в Історичного музею Дніпра 21 травня о 12:00. Таким чином науковці протестують проти військової агресії росії до України. Цього року формат буде новим: головна експозиція «З миру по нитці» складатиметься з експонатів, які принесли самі дніпряни.   

Про це Відкритому розповіла заступниця директорки історичного музею ім. Д. Яворницького Валерія Лавренко. 

Валерія Лавренко

Валерія Лавренко

«Ніч музеїв-2022» у Історичному музею Дніпра таки відбудеться. Щоправда, з певними корективами та поза експозиційними залами, проте в режимі офлайну.

«Цьогорічна тема «The power of museums» дозволяє нам розповісти про багатогранність музеїв і музейників та їхню суперсилу. Відвідувачі зможуть прослухами мінілекції на різну тематику від музейників, прогулятися по Соборній площі з нашими екскурсоводами і виготовити собі щось на згадку на майстер-класах. Усі заходи «Ночі музеїв» проходитимуть з 12:00 до 19:00 21 травня. Програму заходу та форму для реєстрації опублікуємо згодом», – поділилася заступниця директорки історичного музею ім. Д. Яворницького Валерія Лавренко.

Родзинкою цьогорічної «Ночі музеїв» стане експозиція «З миру по нитці», яка складатиметься з експонатів, що принесли самі дніпряни.

«Ми чекаємо будь-які експонати, що пов’язані з історією нашого міста та краю. Наприклад, нам принесли речі видатної для Дніпра жінки. До нас завітала її дочка, яка багато років працювала на ЮЖМАШі. А до того, як матір приїхала у Дніпро, вона була зв’язковою союзної дивізії «Нормандія НЕМАН» у Другій світовій війні. А ми навіть не знали, що така людина мешкала у Дніпрі. Так от, донька нам передала воєнні туфлі, які належали матері, зі шкіри кінця 40 років та порцеляну, яка була дуже якісно та непомітно склеїна. Також, багато трофеїв та використаної зброї нам передають захисники», – розповіла Валерія Лавренко.

«Ніч музеїв-2022» пройде в Історичного музеї Дніпра 21 травня о 12:00.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Мобильный госпиталь, амуниция и продукты для военных: помощь от TAPS-Ukraine и Координационного штаба волонтеров Днепра.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.  

Теги: , ,

Підпишись на Відкритий: